Maigret a drahoušek z Montmartru: Rowan Atkinson tentokrát v prostředí erotického dusna

Na Montmartru někdo zabil dvě ženy. Komisař Maigret tuší, že mezi oběma vraždami existuje spojitost. Příběh má podle všeho kořeny v dávné minulosti. Detektivka Maigret a drahoušek z Montmartru s Rowanem Atkinsonem dokáže překvapit.
Rowan Atkinson jako komisař Maigret.
Rowan Atkinson jako komisař Maigret.
Peket Productions

reklama

Pozdě v noci se na policejní stanici deštěm zmáčeného Montmartru zjeví mladá žena. Má rozmazanou rtěnku a nejistou chůzi, ale je zvláštním způsobem svůdná. Trvá na tom, že má životně důležitou informaci, jenže o hodinu později všechno popře. Tak začíná záhada brutálně uškrcené půvabné mrtvoly, která Maigreta zavede až do erotikou prodchnutého podsvětí.

Maigret a drahoušek z Montmartru - upoutávka
Maigret a drahoušek z Montmartru (2) - upoutávka

Jak moc znáte postavu Maigreta?

  • Komisaře Maigreta zná každý. Kdo by ho přece neznal? Tak schválně, vyzkoušejte se. Jaké je Maigretovo křestní jméno? Správně je Jules.
  • Víte, že postava Maigreta se vyskytuje celkem v pětaosmdesáti literárních dílech detektivních knih belgického spisovatele George Simenona?
  • V podstatě jde vždy o geniálního policejního detektiva-kriminalistu, který je obdařen mnoha podivuhodnými vlastnostmi. Vyniká velkou intuicí a předvídavostí, je mistrem v kladení otázek, má velmi dobré logické uvažování. Závidět mu lze jeho pozorovací talent a umění naslouchat.
  • Maigret nejezdí automobilem, protože nemá řidičský průkaz. K dopravě využívá buďto služební vozidlo, taxi nebo se sveze pařížskou MHD.
  • Nosí typický dlouhý kabát a výrazný klobouk.
  • Je vášnivým kuřákem dýmky.
  • Sídlí na pařížském nábřeží Zlatníků v budově pařížské policejní prefektury.

V roli zádumčivého, tichého a zároveň urputného detektiva si v televizním filmu Maigret a drahoušek z Montmartru (2017) zahrál Rowan Atkinson alias Mr. Bean.

Kriminální film Maigret a drahoušek z Montmartru uvidíte ve středu od 20:00 na Prima MAX!

reklama

reklama