Maggie má plán. A tak to bude

Trefně obsazené, trefně zahrané, trefně vypointované. Hořkosladká komedie, která vás v pozvolném tempu po hodině a půl dokolíbá až do konce a zanechá v příjemném rozpoložení dumat nad tím, že není občas na škodu nechat věcem volný průběh. Dívejte se v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.
Maggie má plán
Maggie má plán
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Maggie je poněkud excentrická mladá žena, která si myslí, že kontrolovat a řídit všechny věci v jejím životě je nejen její právo, ale přímo povinnost, a tomuto kodexu podřizuje veškeré své chování. Když si dlouho neúspěšně hledá partnera, rozhodne se, že se stane svobodnou matkou a otěhotnění si zkrátka naplánuje – použije k němu bývalou studentskou lásku.

Maggie má plán - upoutávka
Maggie má plán - upoutávka

Pocit dokonalé kontroly nad vlastním životem jí však naruší náhodné seznámení s profesorem antropologie (Ethan Hawke), do kterého se neplánovaně zamiluje. Johnovi se rozpadá manželství s jeho panovačnou ženou Georgettou, úspěšnou a egocentrickou profesorkou na prestižní Columbijské univerzitě (Julianne Moore), a Maggie se vrhne na další ze svých plánů: jak vysvobodit chudáka Johna ze spárů jeho hrozné ženy.
Plán samozřejmě vyjde a Maggie se ocitne po boku Johna v manželské svazku. Jenže po pár letech společného soužití najednou zjistí, že náboj jejich lásky jaksi vyprchal a že by vlastně nebylo od věci, kdyby se John vrátil zpátky ke Georgettě. A to zní jako zadání na další skvělý plán.

Jenže nebylo jich už trochu moc?

Záběry z filmu Maggie má plán
Autor: Sony Pictures Classics Záběry z filmu Maggie má plán

 Možná jste o filmu Maggie má plán nevěděli, že…

  • Režisérka a scenáristka v jedné osobě, Rebecca Miller, není sice podepsaná pod desítkami snímků, ale za ty, které má na svědomí, si získala uznání kritiků i diváků. Její prvotina Angela z roku 1995 například získala cenu poroty na festivalu Sundance a ocenění posbírala i na dalších evropských filmových festivalech.
  • Stejný úspěch zaznamenal i další její film Personal Velocity. Největší slávu ale sklidila se snímkem Ostrov samoty, ve kterém si zahrál i její manžel Daniel-Day Lewis. Za tento snímek byla nominována na speciální cenu Grand Special Prize na festivalu v Deauville a na ocenění Golden Star na mezinárodním festivalu v Marakeši.  

Režie: Rebecca Miller
Scénář: Rebecca Miller
Kamera: Sam Levy
Hudba: Michael Rohatyn
Hrají: Greta Gerwig, Ethan Hawke, Julianne Moore, Travis Fimmel, Bill Hader, Maya Rudolph

Reklama
Reklama