Loupež století před vámi rozehraje John Travolta

Kriminálka, která zdaleka nepatří k tomu nejhoršímu, v čem si John Travolta v posledních letech zahrál. Čekejte poměrně nenáročný příběh a klasické zpracování – přímočaré, bez kudrlinek a nečekaných zvratů. Ale v jednoduchosti, jak víme, dokáže být krása. V sobotu od 20.00 na Prima MAX.
Loupež století
Loupež století
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ray Cutter (John Travolta) je talentovaný padělatel obrazů. Dokáže napodobit téměř jakéhokoli umělce, a to tak věrohodně, že jeho kopii od originálu nepozná téměř nikdo. Ray a místní kápo, gangster Tommy Keegan, si společně vydělávají na slušné živobytí: Ray maluje kopie slavných mistrů a Keegan je prodává. Jenže tahle spolupráce dostane trhlinu, když Keegan udělá z Raye obětního beránka a pošle ho na pět let do basy.

Loupež století - upoutávka
Loupež století - upoutávka

Deset měsíců zbývá Rayovi do uplynutí trestu, když se dozvídá o nevyléčitelné nemoci svého patnáctiletého syna. Snaží se dostat z vězení dřív, ovšem soud jeho žádost zamítne. Pomoc nakonec přijde nečekaně přímo od Keegana. Ten uplatí soudce a Ray se dostává na svobodu. Ovšem za jakou cenu! Buď namaluje kopii Monetovy Dámy se slunečníkem a následně ji v přísně střeženém muzeu vymění za originál, na který má Keegan nedočkavého kupce, nebo půjde zpátky do vězení.

Záběry z filmu Loupež století
Autor: Saban Films Záběry z filmu Loupež století

Rayův otec, bývalý kasař, který často a rád kleje, syna varuje, aby si s Keeganem znovu nezačínal, ale copak má Ray na vybranou?  A tak mezitím, co maluje dokonalou kopii Moneta, snaží se dohnat to, co za posledních skoro pět let jako táta zameškal. Tráví se synem co nejvíc času a rozhodne se mu splnit tři poslední přání: Jako první chce Will poznat svou matku, na kterou se nepamatuje. Pak chce zažít sex. A třetím Willovým přáním je pomoci otci s loupeží…

Záběry z filmu Loupež století
Autor: Saban Films Záběry z filmu Loupež století

Možná jste o Loupeži století netušili, že…

  • John Travolta cestoval až do Hong Kongu, aby se v rámci přípravy na roli přiučil co nejvíc o umění olejomalby.
  • Kolem stejného obrazu – Dáma se slunečníkem – se točí zápletka kriminálního thrilleru Aféra Thomase Crowna. Tam ji z muzea ukradne pro změnu Pierce Brosnan aka výstřední milionář Thomas Crown.
Reklama
Reklama