Léto s kovbojem: Jak si Daniela Kolářová udržovala figuru a na co vzpomíná Jaromír Hanzlík?

Komedie plná romantiky a bezvadných hereckých výkonů herců, které diváci milovali, dodnes pobaví milým humorem. I přesto, že se na natáčení často „jedly knedlíky“, Daniela Kolářová si uchovala nádhernou štíhlou linii.
Daniela Kolářová a Oldřich Vízner ve filmu Léto s kovbojem.
Daniela Kolářová a Oldřich Vízner ve filmu Léto s kovbojem.
Filmové studio Barrandov

reklama

Film, který na vás čeká na Prima MAX ve čtvrtek večer, je létem doslova prosycený. Jen název je trochu zavádějící. Onen kovboj totiž není žádný westernový hrdina, ale traktorista, který kvůli hloupé sázce na chvíli přišel o řidičský průkaz. Pracovat se ale musí, a tak dostal na starost pást krávy. A protože je léto, na nedaleké chatě tráví volno se svým přítelem i mladá psycholožka. Jak jinak, setkají se a přeskočí jiskra. Ale bez problémů se tato letní láska stejně neobejde. Ještě že se na ni tvůrci podívali s humorem.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Léto s kovbojem - upoutávka

Dnes již slavnou komedii s Danielou Kolářovou a Jaromírem Hanzlíkem v titulních rolích natočil režisér Ivo Novák, který rád točil filmy o mladých lidech snad pokaždé, kdy to bylo možné. I když nejde o příliš známé jméno z filmové branže, vězte, že má za sebou třeba filmy jako Operace mé dcery nebo Fešák Hubert. Do hlavních rolí obsadil v té době dva hodně vytížené mladé kolegy z Vinohradského divadla.

Romantickou komedii Léto s kovbojem si můžete přehrát v iPrima Videopůjčovně:

Dnes je až úsměvné, jak často tvořili Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík pár. Když je lidé viděli na plátně a v televizi, hned se domnívali, že jsou milenci i ve skutečnosti. To ale oba rozhodně popírají.

Těžké poměry

Zajímavé je, jak bylo dříve během natáčení zajištěno občerstvení. Dnes je samozřejmostí tzv. catering, kdy u místa, kde se filmuje, je také malý přívěs či větší upravená dodávka a v nich se pěkně čerstvě připravují svačinky a obědy, někdy dokonce i s výběrem z několika jídel. Nechybí čerstvé ovoce, laskominy a pochopitelně káva a další nápoje. Ovšem dříve, za socialismu, si o takových hodech mohl štáb s herci nechat převážně jen zdát. Když někdo mohl, vzal si s sebou sváču, a oběd byl často domluven v nedaleké hospodě z klasického výběru českých sytých jídel.

Danielu se snažili vykrmit, ale marně

Je až k neuvěření, že i přesto si jedna z nejobsazovanějších českých hereček té doby Daniela Kolářová udržela tak nádherně štíhlou postavu. Vždyť šla obrazně z filmu do filmu či televize. A vedle toho divadlo. Jak ale na sebe prozradila, sama neví, jak to dělala. Odmala byla štíhlá. Prý se ji dokonce doma snažili vykrmit a po několika pokusech ji svěřili babičce, která Danu neúnavně naháněla k pravidelnému jídlu. Jedno vysvětlení krásné štíhlé linie je ale nasnadě. Paní Kolářová je velmi svědomitá dáma a v době obrovského pracovního vytížení se navíc starala o své dva malé synky. Manžel Jiří Ornest byl také herec, takže to měli doma veselé a časově opravdu velmi náročné.

Video VIP Zprávy: Daniela Kolářová

Exkluzivní rozhovor s Danielou Kolářovou: O prvním kovbojovi i cigaretě v sedmi letech

Místo DAMU rovnou do Vinohradského divadla

I Jaromír Hanzlík byl v době natáčení Léta s kovbojem na roztrhání. Vděčí za to svému talentu a také určité náhodě, která mu pomohla přeskočit studia na DAMU a do slavného Divadla na Vinohradech nastoupit ještě před tím, než hereckou školu mohl vůbec vystudovat. Když se totiž na Vinohradech proměňoval soubor, bylo do něj potřeba také doobsadit mladého herce. Kde ho ale najít? Stačilo zapátrat a hned bylo pár tipů na světě. S Jiřinou Jiráskovou, dlouholetou členkou souboru divadla, se Jaromír Hanzlík znal už odmalička a říkali si prý dokonce „synku“ a „matko“. Když pak spolu točili film Bloudění, hrála skutečně jeho matku. V rodičovském páru zas tatínka zosobňoval Jiří Pleskot, také vinohradský herec. Slovo dalo slovo a sotva osmnáctiletý mladík se řediteli divadla natolik zalíbil, že ho hned chtěl do souboru a starší kolegy požádal, aby na něj dohlédli a v podstatě mu DAMU svým přístupem a radami nahradili.

Vy si oba i mnoho dalších známých herců můžete užít i s odstupem 40 let. Jak ale uvidíte, léto a pohodová nálada, která k němu patří, se dodnes nezměnila.

Romantickou komedii Léto s kovbojem uvidíte ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX.

Jako kovboj Honza v komedii Léto s kovbojem.

Připomeňte si nejlepší hlášky z Léta s kovbojem

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!