Léto s kovbojem: Kolářová si během natáčení prožila peklo, Hanzlík si užíval privilegia

Vesnická romantika Léto s kovbojem patří mezi naše největší klasiky. Ikonické postavy Jaromíra Hanzlíka a Daniely Kolářové se zapsaly do dějin filmu i srdcí diváků.
Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík ve filmu Léto s kovbojem.
Daniela Kolářová a Jaromír Hanzlík ve filmu Léto s kovbojem.
Filmové studio Barrandov

reklama

Ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX uvidíte tuzemskou romantickou klasiku, ale už před samotným natáčením docházelo mezi herci k drobným třenicím. Na hlavní roli si totiž brousil zuby Oldřich Vízner. Zúčastnil se konkurzu a měl pocit, že on je pro roli svérázného vesnického mladíka ten pravý.

„Jenže mi pak oznámili, že na kovboje nevypadám a schramstnul ji Hanzlík. Byl jsem z toho zklamaný a trošku na něj tehdy žárlil,“ zavzpomínal Vízner. Bez práce ovšem nezůstal. Tvůrci ho obsadili do vedlejší postavy egoistického medika Boba.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Léto s kovbojem - upoutávka

Problémy se jmény

„Musím uznat, že i s touto rolí jsem ale nakonec slavil úspěch. Lidé mi rozuměli. Jen jsem se toho jména pak nemohl pár let zbavit, skoro všichni mě tak oslovovali. Vysvobodila mě z toho až jedna pohádka, kde jsem hrál Žabžu. No nevím, která přezdívka byla lepší,“ dodal s úsměvem. 

Na natáčení vzpomíná velmi rád. „Nádherný scénář, léto, slunce, příroda, pohoda. Každý den, co jsme na této komedii pracovali, byl velmi příjemný, což se nedá říct o dalších mých filmech, které už tak příjemné nebyly,“ svěřil se Oldřich Vízner. 

S dítětem na cestách

Perné chvíle zažila Daniela Kolářová, představitelka psycholožky Doubravky. Souběžně s tímto filmem totiž natáčela ještě veselohru Na samotě u lesa a k tomu měla roční miminko. „Přejížděla jsem z jednoho místa na druhé, za pochodu se učila role a s sebou vláčela malého syna Šimona i s plenkami a postýlkou. Uprostřed záběrů se o něj staraly maskérky a kostymérky. Bylo to šílené,“ přiblížila herečka, kterou nyní můžete pravidelně sledovat na Primě také v seriálu Sestřičky

Video VIP Zprávy: Daniela Kolářová

Exkluzivní rozhovor s Danielou Kolářovou: O prvním kovbojovi i cigaretě v sedmi letech

Pomocnou ruku jí nabídl kolega Jaromír Hanzlík, se kterým ve filmu tvořili zamilovaný pár. „Léto s kovbojem se natáčelo v okolí České Lípy, kde měl chalupu. Nabídl mi, že u něj během natáčení můžeme bydlet. Pamatuji si na ty krásné letní večery, když přijeli další lidé ze štábu, například kameraman Rudolf Milič nebo pan režisér Ivo Novák, který začínal u slavného Vladimíra Slavínského. Byl to skvělý vypravěč s výborným humorem,“ vybavila si Dana Kolářová. „Probírali jsme i záběry na další den. Měli jsme od pana režiséra privilegium, že jsme si mohli upravovat dialogy podle svého. Co jsme si dali do huby, to bylo ve filmu,“ doplnil Jaromír Hanzlík.

Nelehké úlohy

Kolářovou čekalo i několik scén, které se jí příliš nezamlouvaly. Zatímco v záběru pod vodopádem v jezírku, kde se měla cachtat nahá, ji zastoupila dablérka, pád s nákupem do kalného rybníka na návsi musela absolvovat sama. „Naštěstí jsme to dali na první dobrou,“ usmála se herečka. 

Patnáctiletou puberťačku Kláru Studničkovou ztvárnila Lenka Kořínková, které v době natáčení bylo dvacet let. Ve filmu se objevil i tehdy sedmiletý Michal Dlouhý, který si zahrál jednoho z Hanzlíkových bratrů.

Romantickou komedii Léto s kovbojem uvidíte ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!