Léto s gentlemanem: Jaromír Hanzlík se vůbec nešetřil, natáčení přineslo i trápení

Komedie Léto s gentlemanem je autorským debutem Jaromíra Hanzlíka, který si psaní náramně užil. Co si z natáčení odnesl a kdo během příprav filmu trpěl nejvíc?
Jaromír Hanzlík a Alena Antalová prožijí románek během Léta s gentlemanem.
Jaromír Hanzlík a Alena Antalová prožijí románek během Léta s gentlemanem.
Bioscop

reklama

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte návrat jednoho gentlemana české kinematografie. Když Jaromíra Hanzlíka na ulici zastavila neznámá žena a posteskla si, že už se netočí takové krásné filmy jako dříve, byl to pro něj impuls. Filmové nabídky, které mu za poslední léta přicházely, odmítal právě kvůli špatným scénářům. A tak se rozhodl vzít všechno do vlastních rukou. Koupil si sešit a tužku a pěkně postaru do něj začat psát příběh podle svého.

Obětavý gentleman

„Překvapilo mě, že mi to šlo docela od ruky. Úplně mě to pohltilo a bavilo. Celý život si do své paměti ukládám zážitky nejen svoje, ale i mých přátel, pěkné situace a dialogy, které jsem kdy zaslechl. A tahle zásoba zážitků a vzpomínek se mi zúročila i při psaní scénáře,“ prozradil Hanzlík, který sám sobě napsal hlavní roli. A rozhodně se nešetřil.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Léto s gentlemanem - upoutávka

Například musel absolvovat jízdu na koni. „Seděl jsem na něm snad po dvaceti letech a při psaní jsem si tohle vůbec neuvědomil. Líbil se mi obraz jezdce na koni a domníval jsem se, že stejně jako jízda na kole se nezapomíná, tak i s koněm je to stejné. Jenže ouha! Ještě štěstí, že jsem před natáčením pár hodin jízdy absolvoval. Zadek jsem měl v jednom ohni a stehna od sedla odřená několik dní,“ vylíčil s úsměvem. 

Hvězdná sestava i velká premiéra

Právě jeho osoba hrála velkou roli v tom, že se ve filmu objevila plejáda těch největších českých hereckých hvězd. Na koho si ukázal, toho získal. Alena Antalová, Igor Bareš, Lucie Vondráčková, Tereza Kostková, Dana Batulková, Pavel Soukup, Ivana Chýlková, Miroslav Etzler, Jan Čenský, Jana Boušková, Jaromír Dulava, Zdeněk Žák, Mirek Šimůnek, to je jen stručný výčet některých jmen. „Velmi mě potěšilo, že si pan Hanzlík vzpomněl na mě a svěřil mi poměrně výraznou postavu. Byla to pro mě velká čest. Vůbec celé obsazení filmu je skvělé. Sešla se tam báječná parta lidí a úžasně byly obsazeny i menší role. Třeba Rudolf Hrušínský ve filmu neřekne ani slovo, ale jeho význam pro děj je celkem zásadní,“ uvedl Igor Bareš.

Premiéru si odbyl Jiří Adamec, který poprvé režíroval celovečerní film. „Každý režisér touží natočit něco, co jednou bude uloženo do filmového archivu. Točil jsem pro televizi de facto všechno a všechny žánry, realizoval i několik představení v divadle, velkém i komorním, a na konci kariéry se ze mě stal i režisér filmový. Měl jsem štěstí, že do mě na Václavském náměstí vrazil Jaromír Hanzlík a já věděl, jak mu pomoci realizovat jeho první filmový scénář. Věřím, že naše srážka na Václaváku byla prospěšná pro oba,“ přiblížil Adamec.

Vedro i osobní trable

Letní romantická komedie se točila o prázdninách v obci Zduchovice na Příbramsku. Během natáčení panovala úmorná vedra. „Někdy bylo náročné v tom pracovat, ale zvládli jsme to. Pořád lepší, než kdyby celé dny pršelo,“ dodal Bareš. Jeho dceru ve filmu ztvárnila Lucie Vondráčková, která v době natáčení v osobním životě prožívala velké trápení. Rozcházela se totiž se svým manželem, hokejistou Tomášem Plekancem.

„Abych řekl pravdu, kdybych si o tom nepřečetl v novinách, tak bych to na ní ani nezaznamenal. Je vidět, že Lucie je velký profesionál. Nenechala na sobě absolutně nic znát. Přitom v tom ději se svým filmovým partnerem Mirkem Šimůnkem prožívali také krizi,“ zavzpomínal Bareš.

Romantickou komedii Léto s gentlemanem uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX nebo si ji můžete přehrát v iPrima Videopůjčovně:

reklama

reklama