Válka Roseových ve skutečnosti? Jak dopadla opravdová manželství Michaela Douglase

Válka Roseových je oceňovaná kritikou i publikem. Tvůrcům vydělala dost, aby mohli být spokojeni. Vždyť to byl jeden z prvních snímků, který rozpad manželství dohnal až do krajnosti. A protože vztahy mezi lidmi se příliš nemění, je film i po letech stále přitažlivý.
Michael Douglas a Kathleen Turner v dramatické komedii Válka Roseových.
Michael Douglas a Kathleen Turner v dramatické komedii Válka Roseových.
20th Century Fox

reklama

Na drsné rodinné drama Válka Roseových se můžete podívat v pondělí od 20.00 na Prima MAX. Poutavé jako osudy manželů Roseových jsou ostatně i osudy obou hlavních představitelů. Zatímco Michael Douglas, slavný syn proslulého herce Kirka Douglase, už v roce 1989 věděl, jaké to je, zažít rozvod, Kathleen Turner byla teprve dva roky vdaná a na nějakou rozluku manželství nejspíš ještě dlouho nepomýšlela. Odhodla se k ní až v roce 2006.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Válka Roseových - upoutávka

Ale popořádku. Michael Douglas byl doposud ženatý třikrát. Svou první ženu, jak jinak než herečku, Brendu Vaccar si vzal už v roce 1971, kdy mu táhlo na 27 let. K seznámení došlo při natáčení filmu Sommertree a herecká láska vydržela 6 let. Jak dopadl rozvod, o tom se moc nepíše.

45 milionů bývalce

Zajímavější byl totiž až ten následující. Odehrál se po osmnáctiletém manželství s dcerou rakouského diplomata Diandrou Luker. Bral si ji jako devatenáctiletou dívenku ve svých 32 letech. Láska to byla jistě jako trám, už po roce manželství se jim v roce 1978 narodil syn Cameron. V polovině devadesátých let ale došla nejspíš Diandře s energickým Michaelem trpělivost, a tak došlo k rozvodu.  Na základě rozvodového řízení musel slavný herec své bývalé manželce vyplatit 45 milonů dolarů. Lepší než dostat pánvičkou po hlavě, ne?

Tenhle vztah nedopadne dobře...
Tenhle vztah nedopadne dobře...

Jak dopadne poslední manželství s herečkou Catherine Zeta-Jones, se zatím neví. Proslýchá se, že tento zlatý pár, jak jejich soužití přezdívají novináři, v minulosti nesdílel vždy společnou domácnost, což vedlo k úvahám o možném rozvodu. Catherine ale nepřejícné drby řešila jednoduchou hláškou v tom smyslu, že jsou od sebe proto, aby naopak společné soužití upevnili. Zatím nikdo o rozvod nepožádal a oba partneři takovou možnost rozhodně odmítají. Pro jejich dvě děti (syna Dylana Michaela, narozen v roce 2000 a o tři roky mladší dceru Carys Zetu) je to jen dobře.

Rozvod tentokrát v klídku

Herečka Kathleen Turner alias paní Roseová se také rozvedla, vydržela však se svým prvním a zatím jediným manželem, realitním podnikatelem Jayem Weissem dlouhých 22 let. Pak se z iniciativy Kathleen rozešli, a to i úředně. To už bylo jejich dceři Rachel Ann téměř 20 let. Rozvod byl ale na sto honů vzdálen tomu z filmu – jak o sobě manželé tvrdí, jsou stále dobří přátelé.

Rozpad manželství vyvedený do krajnosti, to je film Válka Roseových
Rozpad manželství vyvedený do krajnosti, to je film Válka Roseových

Kathleenino jméno je ale i tak v médiích velmi frekventované. Ovšem spíš než s divokým rozvodem je v současnosti spojováno se slabostí pro alkohol, a to dokonce tak velkou, že se tato skvělá herečka musela podrobit léčení. Nic se neobjeví jen tak, takže i onen alkohol byl jen smutným pomocníkem, kterého si Kathleen k sobě zvala v době, kdy moc netočila nebo zažívala nesmírné bolesti při jejím těžkém onemocnění revmatoidní artritidě.

Dnes byste studentku tělocviku, jak je ve Válce Roseových představena, asi moc nepoznali. Vlivem nemoci a do jisté míry i alkoholu nabyla na váze. Uhrančivé rysy obličeje filmové divy jí však zůstaly stejně jako v době natáčení Války Roseových.

Režie: Danny DeVito
Předloha: Warren Adler (kniha)
Scénář: Michael Leeson
Kamera: Stephen H. Burum
Hudba: David Newman
Hrají: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito, Marianne Sägebrecht, Sean Astin, Heather Fairfield, G. D. Spradlin, Peter Donat, Dan Castellaneta, Lisa Howard
Rok uvedení: 1989

Film Válka Roseových můžete vidět na Prima MAX v pondělí od 20.00.

reklama

reklama