Kým je ve skutečnosti Druhý muž?

V hlavních rolích psychologické bitvy podvedeného manžela a milence s vymyšlenou identitou excelují Liam Neeson a Antonio Banderas! Americko-britský thriller na motivy knihy německého spisovatele, autora Předčítače, si nenechte ujít ve středu ve 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Druhý muž
Záběry z filmu Druhý muž
Koch Media

reklama

Peter (Liam Neeson) má dobrý život. Je šéfem zavedené softwarové firmy a s návrhářkou módní obuvi Lisou (Laura Linney) žije ve šťastném manželství. Jenže štěstí bohužel nemá dlouhého trvání.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Druhý muž - upoutávka

Lisa předčasně umírá na rakovinu a nešťastný Peter se při sbírání střípků svého života a snaze o jejich znovuposkládání dozvídá šokující novinu. Z Lisiny minulosti náhodou vystoupí postava záhadného muže jménem Ralph, který, jak se ukáže, byl Lisiným milencem.

Záběry z filmu Druhý muž
Autor: Koch Media Záběry z filmu Druhý muž


Peter začne být Ralphem posedlý. I přes přemlouvání své dcery, která ho přesvědčuje, aby celou věc nechal být, vypátrá celé jméno i adresu Ralpha a rozjede se za ním do Milána.
Ralph je uhrančivý španělský elegán a Peter se s ním začne inkognito setkávat v šachové kavárně. Během „přátelských“ hovorů vyslechne všechny detaily o Lisině nevěře a zjistí i něco navíc. Totiž, že Ralph je jen prachsprostý podvodník a lhář, který ženy sice láká na svůj exotický zjev a historky o bohatství, ve skutečnosti je to ale obyčejný uklízeč.

Záběry z filmu Druhý muž
Autor: Koch Media Záběry z filmu Druhý muž

Možná jste o filmu Druhý muž netušili, že…

  • Snímek byl natočený podle literární předlohy Bernharda Schlinka. Schlink je německý spisovatel, který ovšem původně vystudoval práva a dlouhá léta aktivně pracoval v justici; podílel se například na vytvoření nové německé ústavy po roce 1989.
  • Podle jeho knih byly natočeny celkem tři filmy. Předčítač je americko-německé drama z roku 2008 v hlavní roli s Kate Winslet, které má na svém kontě 5 nominací na Oscara. Ve stejném roce byl veřejnosti představen i Druhý muž, a posledním snímkem podle Schlinkova románu je Das Wochenende (Víkend) z roku 2012.
  • U nás si od Bernharda Schlinka můžete přečíst celkem šest titulů: Letní lži, Předčítač, Víkend, Spravedlnost podle Selba, Návrat a Útěky z lásky.
  • Zatím nejúspěšnější román Předčítač vyšel v Německu v roce 1995 a jako úplně první německá kniha se ocitl na vrcholu prestižního žebříčku bestsellerů New York Times. Vypráví příběh mladíka, který se zamiluje do mnohem starší ženy, o jejíž temné nacistické minulosti se dozvídá mnohem později. Román byl přeložen do 37 jazyků.
    Záběry z filmu Druhý muž
    Autor: Koch Media Záběry z filmu Druhý muž

Režie: Richard Eyre
Scénář: Charles Wood
Kamera: Haris Zambarloukos
Hudba: Stephen Warbeck
Hrají: Antonio Banderas, Liam Neeson, Laura Linney, Romola Garai, Sophie Wu, Emma Fielding, Craig Parkinson, Pam Ferris, Paterson Joseph, Paul Ritter
Rok uvedení: 2008

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!