Krásný, citlivě natočený Příběh z Brooklynu

Kouzelná love story situovaná do padesátých let minulého století, která na vás zapůsobí svou křehkou atmosférou, nenuceným vyprávěním a naprosto odzbrojujícím výkonem Saoirse Ronan. Určitě se dívejte. V neděli ve 20.00 na Prima MAX!
Romantický film Příběh z Brooklynu
Romantický film Příběh z Brooklynu
FOX Int.

reklama

Příběh z Brooklynu měl premiéru v roce 2015 na filmovém festivalu Sundance a sklidil nebývalý úspěch. Ovace, při kterých diváci v sále stáli, následoval souboj filmových společností o to, která z nich získá distribuční práva snímku. Bitvu nakonec vyhrálo studio Fox Searchlight Pictures, které přišlo s nejvyšší nabídkou, celých 9 milionů dolarů. Jednalo se o jednu z nejvyšších částek, za kterou kdy byla distribuční práva k snímku na Sundance festivalu koupena. 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Příběh z Brooklynu - upoutávka

Eilis je mladá dívka z venkovského zapadákova kdesi v Irsku. Její starší sestra, která pro ni chce lepší život, než jaký by skýtalo živoření v rodné domovině, ji přiměje, aby nasedla na velkou loď a odjela do Ameriky. A tak se Eilin vydává přes oceán do New Yorku, do prostředí, která nezná, a za životem, který si sama nezvolila.

Romantický film Příběh z Brooklynu
Autor: FOX Int. Romantický film Příběh z Brooklynu

Jenže odloučení od domova ji naplňuje větším steskem, než si na začátku dovedla představit. Připadá si jako ve vyhnanství a myšlenky na návrat domů prostupují každým jejím pocitem.

Všechno se ovšem změní poté, když Eilin potká mladého italského dělníka. Stýskání po domově pomalu mizí a dívka přichází rušnému životu v Brooklynu na chuť.  

Romantický film Příběh z Brooklynu
Autor: FOX Int. Romantický film Příběh z Brooklynu


Pak ale přijde událost, kvůli které se Eilin musí vrátit domů. Je vtažena zpět do svého předchozího života a setkává se se svou bývalou láskou. Musí se rozhodnout, zda dá přednost světu, ze kterého pochází, nebo tomu, kde si může splnit své sny.

Zajímavosti o filmu Příběh z Brooklynu (v originále Brooklyn)

  • Brooklyn nominován na 3 zlaté sošky Oscara (v kategorii nejlepší snímek, nejlepší herečka a nejlepší adaptovaný scénář) a v britských filmových cenách BAFTA vyhrál ocenění za nejlepší film roku.  
  • BBC ho zařadila na 48. místo v žebříčku 100 nejlepších filmů 21. století a na filmovém fanouškovském serveru Rotten Tomatoes si drží úctyhodných 97 %.
  • Největší zásluhu na úspěchu snímku má podle kritiků i ohlasů diváků představitelka hlavní ženské role, herečka s americko-irskými kořeny Saoirse Ronan, a citlivě zadaptovaný scénář z pera anglického spisovatele Nicka Hornbyho.

Režie: John Crowley
Předloha: Colm Tóibín (kniha)
Scénář: Nick Hornby
Kamera: Yves Bélanger Hudba: Michael Brook
Hrají: Saoirse Ronan, Brid Brennan, Fiona Glascott, Eileen O'Higgins, Peter Campion, Eva Birthistle, Julie Walters, Emily Bett Rickards, Domhnall Gleeson, Nora-Jane Noone
Rok uvedení: 2015

Romantický film Příběh z Brooklynu
Autor: FOX Int. Romantický film Příběh z Brooklynu

reklama

reklama