Francouzský herec je charismatický i jako Zvíře. A to slíbil mamince, že hrát nikdy nebude

Krásná podívaná s bohatou výpravou a prima hereckým obsazením je hlavně pastvou pro oči. Zvíře, pod jehož tváří netvora se ukrývá Vincent Cassel, je neodolatelné.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kráska a zvíře - upoutávka

reklama

Vincent Cassel (53) se zařadil k nejvýraznějším francouzským hercům současnosti. A nejspíš také k těm nejcharismatičtějších. Na výsluní ho při tom nevynesly role milovníků nebo ochránců žen, nýbrž postavy drsňáků a nestřelíme vedle, když řekneme, že místy i zvrhlíků. Velmi věrohodně ztvárnil třeba malíře Gaugena, ve filmu Veřejný nepřítel pak skutečného vraha Mesrina.

„Vyrůstal jsem ve stínu svého otce, populárního herce Jeana Pierra Cassela. Hrál většinou milovníky a lidi z vysoké společnosti, a já jsem nechtěl pokračovat v tomto lehkém komediálním žánru. Pár podobných rolí jsem sice ztvárnil, ale jinak jsem si musel najít svou vlastní identitu. A tak se stal mojí obchodní značkou úplný protiklad,“ objasňuje Cassel, který ještě jako chlapec musel mamince - novinářce slíbit, že z nikdy nebude hercem. Dodržet tento slib, by byla velká škoda.

Podívejte se na Vincenta Cassela v pohádce Kráska a zvíře v pondělí 28. 6. ve 20:15 na Primě

Pohádku o krásce a netvorovi asi všichni známe a ani tato filmová verze se od originálu moc neliší. Bohatý kupec příjde jedné bouřlivé noci na moři o všechen svůj majetek. Jeho loď se potopí a on je ze dne na den chuďas. Spolu se svými šesti dospělými dětmi se musí přestěhovat na venkov a začít od nuly. Při cestě domů z jedné ne příliš úspěšné obchodní cesty natrefí uprostřed lesů na místo, kam lidská noha věky věků nevstoupila.

Záběry z francouzského filmu Kráska a zvíře 2014
Autor: Pathé Záběry z francouzského filmu Kráska a zvíře 2014

Zpustlý zámek je v moci strašného netvora (Vincent Cassel), který sice kupci zachrání život a velkoryse nabídne vynahrazení všech ztrát, ale propukne v hrozný hněv, když kupec utrhne jednu růži z jeho zahrady pro jeho krásnou dceru Belle. Za květinu Zvíře požaduje cenu nejvyšší – kupcův život. Bella se rozhodne pro otce obětovat, ale v zámku ji místo smrti čeká zvláštní magický život plný radosti i melancholie. Postupně se do zvířete zamiluje a konec už si všichni dobře pamatujeme.

Záběry z francouzského filmu Kráska a zvíře 2014
Autor: Pathé Záběry z francouzského filmu Kráska a zvíře 2014


Po obsahové stránce tedy žádná novinka, ale co se týče vizuální formy a výpravy, přijdete si na své. Vše je vyšperkované do posledního detailu, ať už se podíváte na kostýmy, kontrasty barev, které na nás útočí téměř z každého záběru, ponurou zahradu, nádherné růže, nebo roztomilé bíglíky. Umělecké ztvárnění ještě podtrhává mysteriózní atmosféru pohádky a výsledný dojem nekazí ani herecké výkony – Vincent Cassel (53) je jako Zvíře nanejvýš charismatický a Kráska opravdu krásná. Zkrátka a dobře, tenhle francouzský remake z roku 2014 od nás dostává jednoznačně za jedna. 

Zajímavosti o filmu Kráska a zvíře

  • Rozpočet filmové pohádky Kráska a zvíře se pohyboval kolem 33 milionů eur.
  • Natáčela se od listopadu 2012 ve filmových studiích v Berlíně.
  • Její tvůrci se prý inspirovali u animovaných pohádek japonského režiséra Hajaa Mijazakiho (Princezna Mononoke či Cesta do fantazie).
  • Vincent Cassel je o devatenáct let starší než jeho herecká kolegyně Léa Seydoux.
  • O krásné ženy nemá herec nouzi jak v soukromém životě (jeho první manželkou byla italská kráska Monica Bellucci (55). Od roku 2016 tvoří pár s o třicet let mladší francouzskou modelkou Tinou Kunakey.), tak v tom pracovním. V Královně Alžbětě si například zahrál s Cate Blanchett, při natáčení filmu Nevěsta přes internet stanul po boku Nicol Kidman, Východní přísliby mu zase přihrály spolupráci s Naomi Watts. Julii Roberts zase poznal v Dannyho parťácích 2 a v thrilleru Černá labuť Natalii Portman.

Režie: Christophe Gans
Scénář: Sandra Vo-Anh, Christophe Gans
Kamera: Christophe Beaucarne
Hudba: Pierre Adenot
Hrají: Vincent Cassel, Léa Seydoux, André Dussollier, Eduardo Noriega, Myriam Charleins, Audrey Lamy, Sara Giraudeau, Jonathan Demurger, Nicolas Gob

reklama

reklama