Králova láska: Madonna zfilmovala slavný historický skandál

Milostný příběh napsaný i zrežírovaný Madonnou sleduje dvě milostná vzplanutí, která, ač na hony vzdálená v čase i místě, mají mnoho společného.
Záběry z filmu Králova láska, v originále W.E.
Záběry z filmu Králova láska, v originále W.E.
Optimum Releasing

reklama

Ve čtvrtek ve 22.05 na Prima MAX uvidíte snímek, který je ve Velké Británii znám pod jménem W.E., což jsou iniciály dvou (či vlastně všech čtyř) hlavních představitelů: Američanky paní Wallis Simpson, britského krále Edwarda a vdané Wally Winthrop a Rusa Evgeniho, člena muzejní ochranky. Co tyto zdánlivě nesourodé duše spojuje?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Králova láska - upoutávka

Tím pojítkem je milostný vztah, který se odehrál v Anglii v roce 1936 a který mnozí považují za největší královský skandál 20. století. Příběh muže, britského krále Edwarda VIII., který se vzdal trůnu pro ženu, kterou miloval.

Snímek sleduje příběh lásky mezi Edwardem a krásnou Američankou Wallis Simpson, která britského panovníka natolik okouzlila, že se neváhal pro její lásku vzdát svého postavení. V tehdejší době bylo totiž nemyslitelné, aby královská rodina či britský premiér přijali za královu choť neurozenou ženu, která navíc nebyla Britka. A na pozadí tohoto příběhu se rozvíjí další milostná romance mezi osamělou Wally Winthrop a Evgeniem. 

Záběry z filmu Králova láska v originále W.E.
Autor: Optimum Releasing Záběry z filmu Králova láska v originále W.E.

Jakmile je totiž v roce 1998 na Manhattanu otevřena výstava věcí krále Edwarda a jeho velké lásky Wallis, začne zde Wally, která jejich milostný příběh zná do detailu, trávit spoustu času. V mysli se utíká k jejich romanci častěji a častěji a situace ve svém životě srovnává s těmi v životě Wallis. Zadumané mladé ženy si brzy všimne člen muzejní ochranky Evgeni. Nejprve ji napomíná, aby se vystavených exponátů stále nedotýkala, ale postupně vítězí zvědavost a náklonnost. Wally se s Evgenim cítí dobře a po letech citového strádání ve společnosti manžela, který je neustále v práci a nestojí o to mít s Wally děti, zažívá opět pocit naplnění.

Záběry z filmu Králova láska v originále W.E.
Autor: Optimum Releasing Záběry z filmu Králova láska v originále W.E.

Možná jste o filmu Králova láska netušili, že…

  • Představitelka Wallis, herečka Andrea Riseborough, vděčí své roli z velké části snímku Margaret Thatcherová: Dlouhá cesta do Finchley (2008), kde hrála právě britskou premiérku. Madonna byla jejím výkonem ve filmu tak unesena, že herečku ihned zkontaktovala, poslala jí scénář a pozvala ji na konkurz. Ten pak Andrea s přehledem vyhrála.
  • Scénář snímku vytvořila Madonna spolu s Alekem Keshishianem, režisérem legendárního snímku S Madonnou v posteli (1991).

Režie: Madonna
Scénář: Madonna, Alek Keshishian
Kamera: Hagen Bogdanski
Hudba: Abel Korzeniowski
Hrají: Andrea Riseborough, Abbie Cornish, James D'Arcy, Oscar Isaac, Richard Coyle, David Harbour, James Fox, Judy Parfitt, Haluk Bilginer, Geoffrey Palmer, Natalie Dormer
Rok uvedení: 2011

Romantickou Královu lásku uvidíte ve čtvrtek od 22.05 na Prima MAX.

reklama

reklama