České drama Krajina ve stínu ukazuje znepokojivé první záběry

Nové drama Bohdana Slámy se vrací do naší historie, konkrétně na konec druhé světové války. Žádná oslava konce hrůz se však nekoná a lidé musejí čelit novým problémům...
Krajina ve stínu láká na silné téma, známé herce i svébytný vizuál.
Krajina ve stínu láká na silné téma, známé herce i svébytný vizuál.
Bontonfilm

reklama

Bohdan Sláma patří mezi naše nejuznávanější režiséry, vždyť má doma ve sbírce už pět Českých lvů. Filmy jako Štěstí, Venkovský učitel a naposledy Bába z ledu se dočkaly velké divácké pozornosti a dokázaly citlivě podat problémy neobyčejně obyčejných hrdinů. Slámovy postavy řeší životní zklamání i vztahové obtíže, avšak stále působí jako lidé z masa a kostí – což je na současnou českou kinematografii značně ojedinělé.

V dramatu Krajina ve stínu se Sláma zaměřil na velmi ambiciózní historické téma. Podnětem ke vzniku snímku byla skutečná událost těsně po konci druhé světové války, kdy koncem května roku 1945 došlo k masakru čtrnácti lidí v jižních Čechách. Snímek se však vedle nacismu věnuje i nástupu komunismu, očekávejme tedy široký časový rozptyl děje.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Krajina ve stínu - trailer

 

„Zajímá nás, jak malý člověk obstojí uprostřed dějin, které se přes něj valí. Musíme si klást otázku, jak bychom se v podobných situacích zachovali my sami,“ řekl Bohdan Sláma. Krajina ve stínu zaujme i černobílou kamerou, která dává vzpomenout na 60. léta; tehdy se řada filmařů rovněž vyrovnávala s mnoha válečnými traumaty. Uvidíme, jak tato odvážná stylistická volba zaujme české diváky.

Ti se mohou těšit na řadu oblíbených herců, avšak výrazné kreace raději nečekejme – zde půjde především o tragický příběh. Uvidíme třeba Stanislava Majera, Báru Polákovou, Pavla Nového či Petru Špalkovou. Premiéra snímku je plánovaná na 10. září.

Připomeňte si také Slámovy starší snímky:

Štěstí:

reklama

reklama