Kouzelná Říše hraček

Je to barevné, čarovné a potěší vás mnoha nápaditými scénami. Je samozřejmě lepší užít si tuhle pohádkovou jízdu ve společnosti dětského diváka a těšit se z jeho ohromení, ale nudit se nebudete, i pokud zrovna žádné dítě po ruce nebude. Očarovat se nechte 18.8. v neděli od 20.00 na Prima MAX.
Říše hraček
Říše hraček

reklama

Představte si pohádkovou říši hraček, ve které je vše možné. Hračky tu žijí vlastním životem: kuličky vám před očima skáčou do tašky (ty kuličky se věčně snaží utéct), plastové ryby se mrskají, jako by byly opravdové, plyšový drak chrlí oheň, z kouzelných knih vyskakují živí (a notně potměšilí) lemuři, z knih o podmořském světě zase lezou chobotnice (když vás nejdřív zkropí pořádnou sprškou).  

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Říše hraček - upoutávka

Uprostřed velkoměsta mezi skleněnými mrakodrapy a betonovou džunglí stojí zprvu nenápadný krámek podivínského pana Magoria (Dustin Hoffman). Jakmile ale vejdete dovnitř, nestačíte se divit.

Záběry z filmu Říše hraček
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Říše hraček

Majitel obchůdku, kterému je ale prý už dvě stě čtyřicet tři let, se chystá své „řemeslo“ pověsit na hřebík a předat ho své schopné pomocnici Molly (Natalie Portmann). Před odchodem je ale rozhodnut vyřešit účetnictví, které sto třicet let zanedbával, a tak najme poněkud suchopárného účetního, pana Henryho Westona, který se sem na první pohled vůbec nehodí. Ovšem zdání může klamat… 

Záběry z filmu Říše hraček
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Říše hraček

 Možná jste o filmu Říše hraček netušili že...

  • Roli účetního si střihl sympatický Jason Bateman, kterého si určitě pamatuje třeba z akční komedie Hancock (snílek Ray, kterému hlavní super hrdina zachrání život, a on pak změní ten jeho) nebo z komediálního dramatu Juno (potenciální adoptivní táta Junina dítěte).
  • Pro scenáristu a režiséra snímku Zacha Helma byl toto režijní debut. Tehdy dvaatřicetiletý Američan měl do té doby na kontě pouze scénář ke komedii Horší už to nebude (2006), v níž si rovněž zahrál Dustin Hoffman a rovněž se tu objevila postava nudného účetního.    
  • Inspirací se mu stala brigáda v obchodě s hračkami, kde si vydělával při studiích.
  • Vyprávění je členěno do kapitol s vlastními názvy a ilustracemi stejně jako v pohádkové knížce.
  • Podle slov Dustina Hoffmana to byl on, kdo přišel s nápadem na šílený účes pana Magoria, rozcuchané obočí a šišlavý hlas. Když hlas poprvé předvedl Zachu Helmovi a producentům snímku, pořádně je prý vyděsil.
  • K vybavení Magoriova hračkářství bylo zapotřebí tisíce hraček, které rekvizitáři sháněli po celém světě.
  • Natalie Portman se kvůli své roli naučila hrát na piano.

reklama

reklama