Kosmetička a zvíře, hora temperamentu a velký knír

Je to předvídatelné, ale milé a sympatické herecké obsazení – speciálně temperament Fran Drescher vám nedovolí tuhle záležitost zavrhnout. Oscarovou komedii nečekejte, ale jako odpočinková podívaná na pondělní večer je to ideální volba! Nudit se nebudete ve 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Kosmetička a zvíře
Záběry z filmu Kosmetička a zvíře
20th Century Fox/Paramount Pictures/Columbia Pictures

Znáte seriál Chůva k pohledání? Sympaťačka Fran Nine se náhodou přichomýtne do domu bohatého vdovce Maxxwella Sheffielda, který zrovna shání chůvu pro své tři děti.

Kosmetička a zvíře - upoutávka
Kosmetička a zvíře - upoutávka

V komedii Kosmetička a zvíře si Fran Drescher střihla nachlup stejnou roli, jen tentokrát se její postava nejmenuje Fran, ale Joy a jejím mužským protějškem není sympatický vdovec, ale diktátor východoevropské zemičky s obrovským knírem.

Záběry z filmu Kosmetička a zvíře
Autor: 20th Century Fox/Paramount Pictures/Columbia Pictures Záběry z filmu Kosmetička a zvíře

Joy je živelná, chytrá a půvabná mladá dáma, která se živí jako kosmetička a sní o tom, že svými výjimečnými schopnostmi jednou ohromí celý New York. Zatím se jí ale smůla lepí na paty a posledním důkazem toho je požár ve škole, kde vedla večerní kurzy krásy. Ještě než plameny stačily spolknout kabinet s laboratorními zvířaty, stihla však duchapřítomná Joy tvory ze školy vynést a tento hrdinský čin nezůstal bez povšimnutí médií.

Shodou okolností je právě v té době v New Yorku i vyslanec jistého evropského panovníka, který má za úkol najít v Americe domácí učitelku pro panovníkovy děti. Joy mylně považuje za pedagožku a rozhodne se ji pro danou pozici najmout. A Joy, přesvědčená, že je najímána na vedení kosmetického kurzu, nabídku přijímá.

Jak tohle asi dopadne?

Záběry z filmu Kosmetička a zvíře
Autor: 20th Century Fox/Paramount Pictures/Columbia Pictures Záběry z filmu Kosmetička a zvíře

Co jste možná o filmu Kosmetička a zvíře netušili…

  • Některé scény komedie se natáčely i v Čechách, konkrétně na hradě Sychrov či v Chrastavě. Pozorný divák si jistě všimne i českých reálií doby minulé v podobě snímků bývalých československých prezidentů: Gottwalda, Husáka, Zápotockého a Novotného. Při podepisování důležitých dokumentů krutovládcem Slovetzie je zase poznat, že tyto dokumenty jsou psané česky, a při první společné snídani v zámku leží Timothymu Daltonovi na stole české noviny Právo.
  • Pokud vás to snad hned netrklo, název této komedie – Kosmetička a zvíře – má být parodií názvu známé pohádky Kráska a zvíře. Nic víc v tom nehledejte. Nutno ovšem dodat, že v původním znění se tento slovní vtípek povedl krapet lépe. The Beautician and the Beast (Kosmetička a zvíře) má ke svému předobrazu The Beauty and The Beast  (Kráska a zvíře) přece jen o dost blíž, než jak je tomu v českém překladu. Škoda.
  • Pokud si někdy pouštíte filmy či seriály v originálním znění, znáte možná představitelku hlavní role Fran Drescher více z rolí, kterým propůjčila hlas. Dabovala například postavu v Simpsonových, v Pasti na žraloka či ve všech třech pokračováních animáku Hotel Transylvánie.

reklama