Nestyda: Macháček přispěl vlastními zážitky, Kerekes při natáčení trpěla

Další úspěšná spolupráce Jana Hřebejka a Jiřího Macháčka se neobešla bez několika pikantních momentů při natáčení. Jak na ně dotyční vzpomínají?
Jiří Macháček jako Nestyda
Jiří Macháček jako Nestyda
Falcon

reklama

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte, jak to Jiří Macháček dokáže rozjet. Sotva film Nestyda přišel do kin, trhal divácké rekordy. Celkové náklady činily pětadvacet milionů korun, ale jen za první víkend promítání vydělal téměř deset milionů korun. A to byl výsledek, který v tuzemských biografech dlouho nikdo neměl.

(Ne)jasné obsazení

O tom, kdo ztvární hlavní roli televizního moderátora předpovědi počasí Oskara, měl režisér Jan Hřebejk jasno hned. Nikdo jiný než Jiří Macháček pro něj nepřipadal v úvahu. Měli za sebou už tři úspěšné filmy, proto nebyl důvod ve spolupráci nepokračovat dál. Herec si ale tentokrát stanovil podmínku – chtěl se podílet na konečné podobě scénáře. Než aby režisér o svou největší hvězdu přišel, raději souhlasil. „Snažili jsme se vyprávět o manželství a sexu svým způsobem vesele, aby to bylo trochu z nadhledu a s nadsázkou,“ popsal Macháček, který do scénáře dodal řadu historek, které on sám nebo jeho kamarádi osobně prožili.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Nestyda - upoutávka

Zatímco o mužském obsazení bylo rozhodnuto dlouho dopředu, o ženskou roli au-pair se strhl doslova boj. Hřebejk hledal na Slovensku, adeptek bylo hned několik. Do úzkého finále se probojovaly dvě: Tatiana Pauhofová a Vica Kerekes. „Na castingu jsem si vymyslela jednu etudu, která se mu (režisérovi – pozn.) zalíbila. Dokonce ji pak použil i ve filmu,“ vylíčila Kerekes, pro kterou se Hřebejk nakonec rozhodl.

Natáčení pro ni ale nebylo vůbec snadné a první filmová klapka v Čechách byla celkem drsná zkušenost. Vypadalo to, že si ji režisérův štáb dokonale vychutnal: Nejenže v té době byla „no name“ a přijela z jiné země mezi lidi, které v životě neviděla, ale hned jejím prvním úkolem byla odvážná erotická scéna s Jiřím Macháčkem. „Možná si mě vybrali záměrně, protože věděli, že neznámá herečka s podobnými scénami nebude mít problém. Ale nedělám si iluze, herec je herec a ten musí pracovat i se svým tělem,“ uvedla k tomu Kerekes. Po premiéře filmu se hodně psalo o tom, že Macháček se slovenskou zrzkou prožili románek i ve skutečnosti, což se ale nikdy nepotvrdilo.

Nos si vydělal

Herečka Simona Babčáková, která si ve filmu zahrála manželku hlavního hrdiny, dostala roli jen díky svému velkému nosu. Právě kvůli němu ji její muž po sedmi letech opustí, když se mu jedné noci znelíbí. Je to ale jen katalyzátor jejich déletrvající krize. „Jsem ráda, že si můj nos na sebe začal konečně vydělávat. Že to teda trvalo. Jen doufám, že se to nestane pravidlem. Pamatovat si mě kvůli mému velkému nosu lidé mohou, ale myslím, že mám i jiné kvality,“ prohlásila s úsměvem Babčáková.

Malou roli si střihl i Karel Gott, který hrál sám sebe. Když ale zjistil, že má ve scénáři pouze jednu jedinou větu, nadšení z něj nesálalo. „Byl zklamaný,“ potvrdil režisér Hřebejk. I tak se ale Mistr zachoval tak, jak u něj vždycky bylo zvykem – tedy jako velký profesionál – a svůj výkon odvedl na výbornou.

Komedii Nestyda uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!