Kluci z hor: Lábus tradičně ucpal suchý záchod a s Dejdarem se vymlátil na motorce

Mix komedie i dramatu v roce 2018 režíroval Tomáš Magnusek a do obou hlavních rolí se mu podařilo sehnat osvědčené herecké tváře. A výsledek tomu odpovídá.
Hrdinové filmu Kluci z hor.
Hrdinové filmu Kluci z hor.
archiv FTV Prima

reklama

V neděli od 20:15 na Primě uvidíte bravurní herecké výkony, napětí i legraci. To vše nabízí film Kluci z hor, který svedl dohromady dva celoživotní kamarády, Jiřího Lábuse a Martina Dejdara. Prvně jmenovaný ztvárnil mentálně postiženého strýce, ten druhý jeho obětavého synovce.

Náročná role i s pomocí odborníků

„Takovou postavu jsem předtím nikdy v životě nehrál, byla to pro mě výzva. Strašně mě to zaujalo a práce mě moc bavila,“ svěřil se Lábus, který se na svou roli pečlivě připravoval. „Radil jsem se o tom s několika odborníky a lékaři, kteří mi k tomu řekli pár věcí. Nebylo to snadné, protože moje postava měla kombinaci hned několika poruch. Důležité bylo vystihnout tu hranici, aby tu nepůsobilo přehnaně. Ve scénáři jsem měl minimum vět, takže jsem většinou musel všechno zahrát jenom výrazem v obličeji a pomocí pohybů,“ dodal herec.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kluci z hor - upoutávka

A nutno dodat, že ji ztvárnil skutečně skvěle. Jeho výkon stojí za to vidět. „Někteří naši kolegové z Ypsilonky říkali, že on nic hrát nemusel, protože se tak chová normálně. (smích) Ne, vážně. Zasloužil by za to ocenění. Sehrál ji famózně. Klobouk dolů,“ vysekl mu poklonu Dejdar.

Ucpaný záchod i padající motorka

Natáčelo se v nádherném prostředí Orlických hor a o veselé momenty nebyla nouze. „Lábusovi se jako tradičně povedlo ucpat záchod. Kamkoliv přijede, tam ho pokaždé ucpe, protože má potíže s peristaltikou a se stolicí. Na place přitom byla suchá toaleta a ucpat suchý záchod, to je unikát. To se jen tak někomu nepovede. Jemu ale ano,“ prozradil jednu z perliček s úsměvem Martin Dejdar.

Legraci si užili i během scén, kdy spolu jeli na motorce. „Když jsem řídil já a jeli jsme asi dvacítkou, víc ne, protože Lábus se i této rychlosti bál, spadli jsme. Jak jsem se otáčel, on mi to totiž začal vyvažovat jako na sajdkáře. V záběrech, kdy řídil on, jsme byli na plošině, přikurtováni i s celou motorkou. I z té jsme ale málem spadli,“ popsal herec.

Ve filmu kromě nich uvidíme například Františka Němce, Martina Hubu, Jiřího Korna, Václava Neckáře, Pavla Nového, Lenku Termerovou, Patricii Pagáčovou, Ljubu Krbovou nebo Evu Vejmělkovou, která se před kamerou objevila po dlouhých letech. „I ty sebemenší roličky, čurdy, jak se říká, hrají vynikající herci. Myslím, že se podařilo natočit parádní film. Bohužel nedoceněný,“ uzavřel Dejdar.

Komedii Kluci z hor uvidíte v neděli od 20:15 na Primě nebo si ho přehraje v naší Videopůjčovně:

reklama

reklama