Keira Knightley jako důstojná Vévodkyně

Výpravný snímek vás uchvátí hlavně svojí vizuální stránkou (Oscara získal za kostýmy), ale i hereckými výkony. O kvalitách Ralpha Fiennese jsme se mohli přesvědčit už mnohokrát, ovšem tady je mu důstojnou partnerkou i Keira Knightley. Nenechte si je ujít ve sobotu ve 20.00 na Prima MAX!
Záběry z filmu Vévodkyně
Záběry z filmu Vévodkyně
AQS A.S.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Georgiana, vévodkyně z Devonshiru (1757–1806), byla pozoruhodnou postavou anglické historie. Vedla velmi moderní život – jezdila na koni, byla vzdělaná, měla velmi pokrokové názory, které se nebála veřejně sdílet, a kromě toho byla mimořádně krásná.

Vévodkyně - upoutávka
Vévodkyně - upoutávka

Není divu, že jako mladá sedmnáctiletá dívka padla do oka vévodovi Williamovi z Devonshiru (Ralph Fiennes), notorickému prostopášníkovi, který její matku požádal o její ruku.

Záběry z filmu Vévodkyně
Autor: AQS A.S. Záběry z filmu Vévodkyně

Georgiana se krátce po svatbě nastěhovala do sídla vévody, ale brzy zjistila, že za jeho vztahem k ní je pouhá touha po mužském potomkovi a ostatní věci ho na ní nezajímají. I přesto se vévodkyni podařilo vést velmi úspěšný život. Stala se milující matkou, módní ikonou, politickou osobností i oblíbenkyní prostých lidí.


Touhu svého manžela po mužském dědici sice nakonec vyplnila, ale v té době už vévoda neskrýval vztah k Lady Foster, velmi blízké přítelkyni Georginy, a trval na tom, že s nimi bude žít na jejich rodinném sídle jako právoplatný člen rodiny...

Záběry z filmu Vévodkyně
Autor: AQS A.S. Záběry z filmu Vévodkyně

Možná jste o filmu Vévodkyně netušili, že...

  • Režisérem snímku je ne příliš známý Angličan Saul Dibb (ročník 1968), který předtím natáčel hlavně dokumenty a na svém kontě měl jediný hraný snímek o násilnické londýnské mládeži Bullet Boy (2004).
  • Na šaty s červeným předkem, které Keira ve filmu nosí, bylo spotřebováno celkem 36 metrů hedvábí. Musely být totiž vyrobeny ve trojím provedením, jelikož je oblékala i dablérka herečky.
  • Skutečná vévodkyně z Devonshire Georgiana Cavendish (za svobodna Spencer) byla předkyní (pra-pra-pratetičkou) tragicky zemřelé princezny Diany, za svobodna Spencer.
  • Některé scény snímku se natáčely na stejných místech jako Pýcha a předsudek, kde také hraje Keira Knightley.
  • Barvité životní osudy této na svou dobu výjimečné ženy popsala anglická historička Amanda Foreman v roce 1998 v biografickém románu Georgiana, vévodkyně z Devonshiru. Její první kniha vůbec se stala mezinárodním bestsellerem a v roce svého vydání získala cenu pro nejlepší biografii.

Režie: Saul Dibb
Předloha: Amanda Foreman (kniha)
Scénář: Jeffrey Hatcher, Anders Thomas Jensen, Saul Dibb
Kamera: Gyula Pados Hudba: Rachel Portman
Hrají: Keira Knightley, Ralph Fiennes, Charlotte Rampling, Hayley Atwell, Dominic Cooper, John Shrapnel, Aidan McArdle, Alistair Petrie, Georgia King, Simon McBurney, Camilla Arfwedson
Rok uvedení: 2008


 

Reklama
Reklama