Kdo zlomí prokletí pohádkové Penelope s prasečím rypáčkem?

Penelope je moderní pohádka s happy endem a velmi koukatelnými herci. Aristokratická rodina si nese z minulosti prokletí. Když se po letech narodí holčička Penelope, kletba se naplno projeví. Znetvořená dívenka roste a trpí. Ale zlé kouzlo může prolomit jen opravdová láska někoho, kdo bude dívce roven. Ve středu ve 20.00 na Prima MAX!
Záběry z britského filmu Penelope
Záběry z britského filmu Penelope
Momentum Pictures

reklama

Kdysi dávno se mladý dědic bohatého rodu Wilhernů zamiloval do služky jménem Clara a počal s ní dítě. Jenže nerovný vztah se nezamlouval aristokratické rodině a mladíkovi svatbu zakázala. Clara si vzala život a její matka, která byla čarodějnicí, uvalila na rod Wilhernů kletbu.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Penelope - upoutávka

Dívka, která se do bohaté rodiny narodí, bude mít rysy prasete. Wilhernovi na zlé prokletí téměř zapomněli, do rodiny přicházeli jen samí chlapci. Až jednou…

Záběry z britského filmu Penelope
Autor: Momentum Pictures Záběry z britského filmu Penelope

… Když se maličká Penelope narodila, její rodiče byli zdrceni. Chtěli jí nechat prasečí rypáček a uši přeoperovat, ale chirurgům se to nedařilo. Aby neměla rodina ostudu, schovávali dívku před světem. A když dospěla, rozhodli se ji provdat. Přece láska kouzlo zlomí. Jenže kdo z ženichů z dobrých rodin by si chtěl vzít dívku tak ošklivou? I když je bohatá, má hezký hlas, krásné vlasy a dobré způsoby. Všichni vždy s hrůzou utečou. Okolo existence prasečí dívky Penelope (Christina Ricci) vzniká mnoho otazníků. A bulvární tisk chce fotky!

Záběry z britského filmu Penelope
Autor: Momentum Pictures Záběry z britského filmu Penelope

Jenže právě mladík Max, který se kvůli penězům prezentuje jako další z nápadníků, a přitom chce Penelope vyfotit, se do ní nakonec zamiluje. Jenže ani Max (James McAvoy) nedokáže prokletí zlomit. A nakonec dívku také odmítne. Ale co nebo kdo tedy Penelope zachrání? Mrkněte na to!

Anglická moderní pohádka Penelope pohladí romantické duše. Ve středu ve 20.00 hod na Prima MAX!

Záběry z britského filmu Penelope
Autor: Momentum Pictures Záběry z britského filmu Penelope

Ve filmu Penelope se můžete se těšit na:

 • Roztomilou chemii mezi Christinou Ricci a Jamesem McAvoyem
 • Pohádkové scenérie
 • Výborné herce ve vedlejších rolích
 • Kontrast života aristokracie versus komunita mladých lidí

Odkud je znáte?

James McAvoy

Záběry z britského filmu Penelope
Autor: Momentum Pictures Záběry z britského filmu Penelope
 • Diváci ve Velké Británii ho asi poprvé opravdu zaregistrovali v seriálu Shameless (2004–2013). Ale také ve filmech Bratrstvo neohrožených (2001), Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň (2005), Pokání (2007) anebo X-Men: První třída (2011)
 • Od roku 2006 byl ženatý s hereckou kolegyní Anne-Marie Duff. V roce 2010 se jim narodil syn Brendan. Letos v zimě ohlásil pár rozvod. A vzhledem k tomu, že jde v Anglii o velmi známé osobnosti, prosili James McAvoy a Anne-Marie Duff o zachování soukromí zejména pro jejich syna.
 • James McAvoy (1979) je velký, zajímavý a velmi pohledný chlapík. V roce 2007 byl obsazen do romantického filmu Pokání, kde si zahrál s Keirou Knightley. Film se odehrává během 2. světové války. Režie se ujal Joe Wright, který režíroval i o dva roky starší Pýchu a předsudek.

Christina Ricci

Záběry z britského filmu Penelope
Autor: Momentum Pictures Záběry z britského filmu Penelope
 • Pamatujete si tu neskutečnou holčičku jménem Wednesday z filmů o bláznivé rodině Adamsových? Tak to byla tehdy jedenáctiletá Christina Ricci. Její fascinující obrovské oči jí zůstaly, stejně jako přirozený herecký talent. Nikdy totiž herectví nestudovala.
 • Dětská herečka, které se podařilo úspěšně přehrát do role dospělých žen, je dítě modelky a právníka. Rodiče se rozvedli v roce 1993, s otcem se herečka od té doby nestýká.
 • Christina Ricci má štěstí na scénáře a kolegy, s nimiž pracuje. Objevila se ve filmech Strach a hnus v Las Vegas (1998), Zrůda (2003), Ospalá díra (1999), Muž, který plakal (2000) nebo v seriálu Chirurgové (2006).
 • Kamarádí se s Johnny Deppem, se kterým natočila několik filmů.
 • Je vdaná za kamerového technika Jamese Heerdegena, mají spolu jedno dítě.
 • Její přerod v dospělou ženu provázely problémy s anorexií. Všechno ale, zdá se, úspěšně zvládla.

Režie: Mark Palansky
Kamera: Michel Amathieu
Hudba: Joby Talbot
Hrají: Christina Ricci, James McAvoy, Catherine O'Hara, Reese Witherspoon, Peter Dinklage, Richard E. Grant, Russell Brand

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!