Kdo komu první uštědří Přímý zásah?

Chcete na chvíli vypnout a nechat se unášet klasickou akční podívanou v hlavní roli se sympatickým Švédem Dolphem Lundgrenem? Dívejte se v pátek deset minut po půlnoci na Prima MAX!
Přímý zásah
Přímý zásah
GFT Action Films Inc.

reklama

Frank Gannon (Dolph Lundgren) je čestný a bezúhonný policajt, ověnčený mnoha medailemi za boj proti pašerákům drog a gangům. Jeho jednotka je však již delší dobu v hledáčku federálních vyšetřovatelů, kteří podezírají Frankova nadřízeného a kolegy z korupce. Když Franka osloví s tím, aby proti svému nadřízenému svědčil, a pomohl jim tak rozsáhlou korupční síť odhalit, Frank, otrávený situací v týmu, souhlasí. Tím se však dostává do velmi nebezpečné situace. Stává se živým terčem, jehož likvidace je pro bosse jednotky prioritou číslo jedna. Frank má jeden den na to, aby očistil své jméno a hlavně přežil.

Tolik v kostce děj snímku, který ocení asi hlavně Lundgrenovi fanoušci. Akce je tu dost, i když pravda je, že velkolepější scény filmu scházejí. Rovněž fakt, že se většina děje odehrává v autech a postavám je dán poměrně velký prostor na konverzaci, mu chvílemi dává téměř dokumentární nádech. Ovšem! Příznivci soubojů se dočkají několika solidních chvatů, střílí se tu o sto šest, všechno je natočené poměrně přehledně a technicky dostatečně a celek, i když nepřináší nic nového, baví! A víc si asi od akčního filmu přát nelze.

Na Přímý zásah se můžete podívat v pátek deset minut po půlnoci na Prima MAX!
 

Věděli jste o filmu Přímý zásah, že...

  • Film byl inspirován skutečnými událostmi, velkou korupční aférou v oddělení losangeleské metropolitní policie.
  • Lundgrenovy fanoušky asi moc nepřekvapí, že bývalý světový závodník v karate nepotřeboval žádného dabéra a všechny své kaskadérské kousky zvládl sám.
  • Kromě hlavní role se Dolph – na přímluvu režiséra – podílel do značné míry i na výrobě snímku. Byl zapojen jak do prvotních fází produkce, tak do finální editace, a mluvil i do samotného natáčení.
  • Režisér snímku Sidney Furie je Kanaďan narozený v Torontu v roce 1933 a v době natáčení Přímého zásahu v roce 2003 mu bylo rovných sedmdesát let! Možná jste zaregistrovali jeho Křest ohněm (2005) či dřívější snímky Superman IV. (1987), Bytost (1982) a Purpurová srdce (1984).

Chybička se vloudí...

  • Pro našince možná těžko postřehnutelná chyba... Film je o jednotce policajtů z Los Angeles, nicméně poznávací značky aut jsou z kanadské provincie Ontario.
  • Na auta se v průběhu celého filmu vypálí neuvěřitelné množství munice, ale děr po kulkách v nich jako zázrakem zůstane minimálně.

reklama

reklama