Josh Hartnett se ocitá V zajetí sněhu!

Horský biografický survival, který byl natočen na motivy skutečné události. Josh Hartnett po několikaleté pauze opět dokazuje, že herectví má v krvi a kouká se na něj pořád dobře. Na boj člověka s vlastními démony a teplotami pod bodem mrazu se podívejte v sobotu ve 20.00. Na Prima MAX.
V zajetí sněhu JP
V zajetí sněhu JP

reklama

Měl to být jen další z řady adrenalinových sjezdů, kterých Eric absolvoval už nepočítaně. Jenže tentokrát ho pud sebezáchovy zradil. Sám uprostřed rozlehlých hor, bez toho, aniž by kdokoli věděl, kde je, s pytlíčkem pervitinu v kapse a na svahu černé sjezdovky. Dopadlo to tak, jak to dopadnout muselo - špatně. Eric (Josh Hartnett) se ocitl bez pomoci, promáčený od hlavy až patě, uprostřed ledové pustiny, kde na něj útočili vlci a mráz mu pomalu ujídal tělo.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V zajetí sněhu - upoutávka

8 dní a nocí se motal po horách, prožíval mučivý detox a ve vzpomínkách se mu promítal celý dosavadní život. 8 dní a 8 nocí se snažil přežít. Pátrání po něm vyhlásili až sedmý den od nehody a den osmý… ale na to už se musíte podívat sami.

Záběry z filmu V zajetí sněhu
Autor: Momentum Pictures Záběry z filmu V zajetí sněhu

Mezi jednoznačné plusy snímku patří nádherná horská panorama. Film se natáčel v Utahu a pokud jste jen trochu outdoorově založení, pocítíte okamžitou touhu zažít tyhle hory vlastní kůži. Fajn je i Josh Hartnett, který se rozhodl naložit se svou kariérou jinak než jeho Hollywoodem hýčkaní herečtí vrstevníci, a možnost vidět ho na plátně jsme v posledních letech dostali jen párkrát a v převážně nekomerčních projektech.

Záběry z filmu V zajetí sněhu
Autor: Momentum Pictures Záběry z filmu V zajetí sněhu

Pozitivní je i fakt, že snímek je natočený podle skutečné události a člověk se tak může dozvědět o neskutečném životním příběhu sportovce Olympionika, o kterém byste jinak pravděpodobně nikdy neslyšeli.
Méně kladně může být vnímán poněkud melancholický soundtrack a pomalé tempo snímku, které je možná až zbytečně často nastavováno Ericovými flashbacky.
Kolem a kolem - nečekejte žádný adrenalin, spíš zachycení vnitřního boje člověka a jeho neskutečné vůle přežít na pozadí majestátní horské přírody.    

Záběry z filmu V zajetí sněhu
Autor: Momentum Pictures Záběry z filmu V zajetí sněhu

Možná jste o filmu V zajetí sněhu netušili, že…

  • Skutečný Eric LeMarque se narodil v roce 1969 v Paříži, ale záhy se s rodinou přestěhoval do USA. Na škole začal hrát hokej a jeho talentu si brzy všimli i kluby v NHL. Už v 17 letech byl draftován teamem Boston Bruins do nejvyšší hokejové ligy. Pak hrál chvíli za Francii a byl vybrán do francouzského národního hokejového týmu. Zúčastnil se zimních olympijských her v Lillehammeru (1994) a zahrál si na několika hokejových mistrovských světa. V roce 2000 se rozhodl s hokejem přestat a věnovat se snowboardingu.
  • K nehodě vylíčené ve snímku došlo v roce 2004. Eric se ztratil v pohoří Sierra Nevada na západě Spojených států. Ve sněhu se mu podařilo přežít neskutečných 8 dní za pomoci piniových oříšků, kterými se živil, a provizorního iglú, které si postavil. Po více jak týdnu se mu podařilo najít cestu zpátky do lyžařského areálu. Ovšem i díky okamžité pomoci nejlepších lékařských týmu mu musely být amputovány obě nohy.
  • V roce 2017 vydal Eric svůj příběh knižně. Kniha nese název Crystal Clear a stala se světovým best-sellerem.      

reklama

reklama