John McClane ve Smrtonosné pasti podruhé

Pokračování kultovního akčňáku bude plné výbuchů, výstřelů a vychytaných hlášek! Smrtonosná past 2 se na vás řítí v úterý ve 20.00 na Prima MAX!
Smrtonosná past 2
Smrtonosná past 2
moviedevil.com

reklama

John McClane je magor – Vánoce nemůže slavit pěkně u salátu, kapra a cukroví jako běžní smrtelníci!
To ne, McClane na Štědrý večer vždycky zachraňuje svět. Po minulém extempore v Nakatomi Plaza ho nyní čeká letištní zkouška ohněm. Další shodou bizarních náhod se tak už podruhé ve stejný den v roce ocitá uprostřed plánů teroristů a nese na svých zádech osud nejen své ženy, ale rovnou tisíců dalších panáků.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Smrtonosná past 2 - upoutávka

Během čekání na letadlo manželky přijde na kloub teroristickému spiknutí! Horkokrevný americký patriot plukovník Stuart totiž se svou jednotkou obsadí vysílač poblíž letiště a hrozí, že pokud vláda nepropustí jistého zajatého diktátora, nechá všechna čekající letadla spadnout. A Johnova žena je na palubě jednoho z nich...

Druhý díl Smrtonosné pasti je obecně považován za nejslabší v sérii – dokonce i Brucem Willisem. Přitom se však jedná o kvalitní pokoukání raných 90. let, v němž sice McClane už není tak zranitelný jako ve Smrtonosné pasti 1, avšak stále není takovým polobohem jako ve 4. dílu série...

Konečně zachráněná
Autor: 1990 20th Century Fox Konečně zachráněná

Atmosféru starých dobrých akčňáků podporuje i takový detail, že inkriminovaný diktátor, jehož se plukovník Stuart snaží zachránit, je diktátor z (fiktivní) zemičky Val Verde – což je tentýž stát, kterým se proháněl Arnold Schwarzenegger v Komandu (navíc filmu režírovaném pánem, který natočil první Smrtonosnou past).

Scénář, podobně jako u jiných dobových filmů (např. Rambo), vycházel z kvalitní četby – knihy 58 minut od Waltera Wagera. Smrtonosná past 2 tak krásně stojí mezi vrcholem akčních filmů a novou érou. Jednalo se třeba o první akčňák, v němž se trochu výrazněji uplatnily digitální triky!

a také smysl pro humor, jako v této scéně
Autor: 1990 20th Century Fox a také smysl pro humor, jako v této scéně

Není se co divit, že tenhle film je přesně tím ošklivým káčátkem, z něhož při pohledu na leckteré současné snímky vyroste krásná labuť!

Zapněte si proto Prima MAX v úterý ve 20.00 a vychutnejte si se Smrtonosnou pastí 2 další chlapské (a dámské) potěšení.

Bruce už samou nedočkavostí roní krokodýlí slzy...

Smrtonosná past 2
Autor: 1990 20th Century Fox Smrtonosná past 2

Víc info o Smrtonosné pasti 2

  • Minule jsme si řekli, že hláška „yippie-kai-yay“ má překlad v udrštině, dnes dodáme, že americké prostředí ji zná spíše z westernového songu „Git Along, Little Dogies“.
  • Jde o jediný díl Smrtonosné pasti, v němž není zápletka postavená na krádeži chechtáků…
  • Zápletka o svržení latinskoamerického diktátora vychází ze skutečné krize konce 80. let, panamské invaze a svržení generála Manuela Noriegy (jehož možná znáte z Call of Duty: Black Ops 2).
  • Denver byl po čas natáčení skoro celý bez sněhu a většina bílé hmoty na kameře proto byla vytvořena uměle.
  • Filmová zápletka je ve skutečnosti nerealizovatelná – jen v okolí Washingtonu jsou dvě další letiště, z toho jedno vojenské (prezidentské Andrews AFB), nemluvě o blízkých městech jako Baltimore, Newark, Philadelphia či New York. Jenže kdyby bylo vše realistické, neměli bychom tak cool film!

Režie: Renny Harlin
Předloha: Walter Wager (kniha)
Scénář: Steven E. de Souza, Doug Richardson
Kamera: Oliver Wood
Hudba: Michael Kamen
Hrají: Bruce Willis, Bonnie Bedelia, William Atherton, Reginald VelJohnson, Franco Nero, William Sadler, John Amos, Dennis Franz, Art Evans, Fred Dalton Thompson, Tom Bower
Rok uvedení: 1990

reklama

reklama