John McClane ve Smrtonosné pasti podruhé

Pokračování kultovního akčňáku bude plné výbuchů, výstřelů a vychytaných hlášek! Smrtonosná past 2 se na vás řítí v úterý ve 20.00 na Prima MAX!
Smrtonosná past 2
Smrtonosná past 2
moviedevil.com

reklama

John McClane je magor – Vánoce nemůže slavit pěkně u salátu, kapra a cukroví jako běžní smrtelníci!
To ne, McClane na Štědrý večer vždycky zachraňuje svět. Po minulém extempore v Nakatomi Plaza ho nyní čeká letištní zkouška ohněm. Další shodou bizarních náhod se tak už podruhé ve stejný den v roce ocitá uprostřed plánů teroristů a nese na svých zádech osud nejen své ženy, ale rovnou tisíců dalších panáků.

Smrtonosná past 2 - upoutávka
Smrtonosná past 2 - upoutávka

Během čekání na letadlo manželky přijde na kloub teroristickému spiknutí! Horkokrevný americký patriot plukovník Stuart totiž se svou jednotkou obsadí vysílač poblíž letiště a hrozí, že pokud vláda nepropustí jistého zajatého diktátora, nechá všechna čekající letadla spadnout. A Johnova žena je na palubě jednoho z nich...

Druhý díl Smrtonosné pasti je obecně považován za nejslabší v sérii – dokonce i Brucem Willisem. Přitom se však jedná o kvalitní pokoukání raných 90. let, v němž sice McClane už není tak zranitelný jako ve Smrtonosné pasti 1, avšak stále není takovým polobohem jako ve 4. dílu série...

Konečně zachráněná
Autor: 1990 20th Century Fox Konečně zachráněná

Atmosféru starých dobrých akčňáků podporuje i takový detail, že inkriminovaný diktátor, jehož se plukovník Stuart snaží zachránit, je diktátor z (fiktivní) zemičky Val Verde – což je tentýž stát, kterým se proháněl Arnold Schwarzenegger v Komandu (navíc filmu režírovaném pánem, který natočil první Smrtonosnou past).

Scénář, podobně jako u jiných dobových filmů (např. Rambo), vycházel z kvalitní četby – knihy 58 minut od Waltera Wagera. Smrtonosná past 2 tak krásně stojí mezi vrcholem akčních filmů a novou érou. Jednalo se třeba o první akčňák, v němž se trochu výrazněji uplatnily digitální triky!

a také smysl pro humor, jako v této scéně
Autor: 1990 20th Century Fox a také smysl pro humor, jako v této scéně

Není se co divit, že tenhle film je přesně tím ošklivým káčátkem, z něhož při pohledu na leckteré současné snímky vyroste krásná labuť!

Zapněte si proto Prima MAX v úterý ve 20.00 a vychutnejte si se Smrtonosnou pastí 2 další chlapské (a dámské) potěšení.

Bruce už samou nedočkavostí roní krokodýlí slzy...

Smrtonosná past 2
Autor: 1990 20th Century Fox Smrtonosná past 2

Víc info o Smrtonosné pasti 2

  • Minule jsme si řekli, že hláška „yippie-kai-yay“ má překlad v udrštině, dnes dodáme, že americké prostředí ji zná spíše z westernového songu „Git Along, Little Dogies“.
  • Jde o jediný díl Smrtonosné pasti, v němž není zápletka postavená na krádeži chechtáků…
  • Zápletka o svržení latinskoamerického diktátora vychází ze skutečné krize konce 80. let, panamské invaze a svržení generála Manuela Noriegy (jehož možná znáte z Call of Duty: Black Ops 2).
  • Denver byl po čas natáčení skoro celý bez sněhu a většina bílé hmoty na kameře proto byla vytvořena uměle.
  • Filmová zápletka je ve skutečnosti nerealizovatelná – jen v okolí Washingtonu jsou dvě další letiště, z toho jedno vojenské (prezidentské Andrews AFB), nemluvě o blízkých městech jako Baltimore, Newark, Philadelphia či New York. Jenže kdyby bylo vše realistické, neměli bychom tak cool film!

Režie: Renny Harlin
Předloha: Walter Wager (kniha)
Scénář: Steven E. de Souza, Doug Richardson
Kamera: Oliver Wood
Hudba: Michael Kamen
Hrají: Bruce Willis, Bonnie Bedelia, William Atherton, Reginald VelJohnson, Franco Nero, William Sadler, John Amos, Dennis Franz, Art Evans, Fred Dalton Thompson, Tom Bower
Rok uvedení: 1990

reklama

reklama