Joe Kidd aneb I lovec lidí má svoje zásady

Trochu netradiční, ale přesto hodně nadprůměrný western. Clint Eastwood v roli drsného klaďase, který tu toho namluví na tři další filmy, Robert Duvall jako král všech záporňáků, a to vše pod taktovkou režiséra Sedmi statečných. Dívejte se v pátek ve 20.00 na Prima MAX!
Záběry z filmu Joe Kidd
Záběry z filmu Joe Kidd
Universal pictures

Pytlák, rváč a bývalý lovec lidí Joe Kidd (Clint Eastwood) se dá od bohatého majitele pozemků Franka Harlana (Robert Duvall) najmout na pronásledování Mexičana Luise Chamy.

Joe Kidd - upoutávka
Joe Kidd - upoutávka

Luis je vůdcem povstalců, kteří stále důrazněji prosazují svá práva na rodnou půdu, a Frank Harlan se rozhodne sprovodit svůj problém ze světa jednou provždy. Má k tomu kromě Joe Kidda k dispozici ještě celou bandu zabijáků. Když ovšem Joe pozná, že Harlan je schopný bez okolků vraždit i nevinné, přejde na stranu utlačovaných Mexičanů a postaví se sám proti přesile vyzbrojených a všeho schopných vrahů.

Záběry z filmu Joe Kidd
Autor: Universal pictures Záběry z filmu Joe Kidd

Poutavá zápletka spolu s charismatickým obsazením  (Eastwood – Duvall), které představuje kovboje ve správném obraze... Co víc si od westernu přát! Milovníci tohoto žánru si rozhodně přijdou na své. Spousta přestřelek a parádní hudba v režii špičkového režiséra na stopáži pouhých 80 minut – to snad ani nemohlo dopadnout špatně. Škoda jen, že tenhle film není známější. Má všechno, co by správný zástupce tohoto žánru mít měl, a rozhodně by si zasloužil větší pozornost a uznání. Prostě kvalitní eastwoodovský zážitek.

Na film Joe Kidd se dívejte v pátek ve 20.00 na Prima MAX!

Záběry z filmu Joe Kidd
Autor: Universal pictures Záběry z filmu Joe Kidd

Věděli jste o filmu Joe Kidd, že...

... režisér snímku John Sturges byl velkým fandou westernu. Mezi jeho nejznámější počiny ze zmíněného žánru rozhodně patří Sedm statečných (1960).

Záběry z filmu Joe Kidd
Autor: Universal pictures Záběry z filmu Joe Kidd

Chybičky, které se vloudily:

  • V průběhu jedné střílečky při záběru na muže na střeše si můžete v pozadí všimnout americké vlajky s padesáti hvězdami. V čase Joe Kidda by jich tam mělo být ale maximálně pětačtyřicet.
  • Poté, co se Joe Kidd dá dohromady s Luisem Chamou, pošle jednoho z jeho mužů jako zvěda do města. Když se jezdec k městu přibližuje, můžete si povšimnout vozu, který se pohybuje v dálce.
  • Ke konci filmu, když Joe Kidd a šerif vycházejí z budovy soudu, šerif se snaží zasunout svou zbraň zpět do pouzdra, ale napoprvé se netrefí.
  • Na začátku filmu, když je Joe ve vězení, Naco si nalije hrnek kafe. Vzápětí se Joea zeptá, zda si nedá taky – a svůj hrnek naplní znova.

Režie: John Sturges
Scénář: Elmore Leonard
Kamera: Bruce Surtees
Hudba: Lalo Schifrin
Hrají: Clint Eastwood, Robert Duvall, John Saxon, Don Stroud, Stella Garcia, James Wainwright, Paul Koslo, Gregory Walcott, Dick Van Patten,

reklama