Joe: Nicolas Cage v dramatu, jehož rozpočet byste rozhodně neuhodli

Strhující příběh s eskalujícím napětím a bezchybnými hereckými výkony v hlavní roli s Nicolasem Cagem a dokonale vykresleným prostředím amerického venkova, kde lidé rozhodně nežijí žádný americký sen.
Záběry z filmu Joe s Nicolasem Cagem
Záběry z filmu Joe s Nicolasem Cagem
Lionsgate/Roadside

reklama

V úterý od 22:00 na Prima MAX uvidíte šílený zapadákov někde na jihu Ameriky a jeho ještě šílenější figury. Nicolas Cage (alias Joe) hraje bývalého trestance, vedoucího party dřevorubců, který žije samotářský život uprostřed lesů a snaží se nepřijít opět do křížku se zákonem. Jeho dobrovolná izolace se ovšem začne drolit ve chvíli, kdy do své party přibere teenagera Garryho (Tye Sheridan).

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Joe - upoutávka

Garryho otec je alkoholik a násilník, kterého budete mít chuť zamordovat hned v po prvních pár vteřinách na obrazovce. Brzy je jasné, že je jen otázkou času, než se tu něco semele a Joe v tom chtě nechtě bude hrát zásadní roli.

Krásný obrázek amerického venkova nám tu režisér David Gordon Green vykreslil. Ač je Joe široko daleko vlastně jediný trestanec, jediný je normální a víceméně zdravě fungující. Typický venkovský muž je tu vylíčen jako otrapa s cigárem v jedné ruce a flaškou kořalky v druhé, žijící v dysfunkční rodině v rozpadající se chatrči od výplaty k výplatě (tedy v případě, že vůbec nějakou práci má).

Záběry z filmu Joe s Nicolasem Cagem
Autor: Lionsgate/Roadside Záběry z filmu Joe s Nicolasem Cagem

Režisérův rukopis je již tradičně malinko pomalejší, ale přesto vás v tomhle tempu jak na udičce dovede až do konce. Doporučujeme nedívat se na Joea, pokud jste zrovna v depresi, protože pak budete od televize odcházet ještě v třikrát horší náladě. Za zhlédnutí tenhle snímek ale určitě stojí. Sice vám nenabídne žádnou legraci, ale nadprůměrný filmový zážitek rozhodně.

Záběry z filmu Joe s Nicolasem Cagem
Autor: Lionsgate/Roadside Záběry z filmu Joe s Nicolasem Cagem

Věděli jste o filmu Joe, že...

  • Uzurpátorský otec Garryho byl opravdovým bezdomovcem, kterého režisér pověstný svou zálibou pracovat s místními neherci objevil těsně před začátkem natáčení.
  • Joe je pravděpodobně jedním z nejlevnějších zahraničních filmů, které jste viděli (ale není to na něm vidět). Jeho rozpočet čítal pouhé čtyři miliony dolarů.
  • Je natočen na motivy stejnojmenného románu z roku 1991.
  • Premiéru měl snímek v roce 2013 na Benátském filmovém festivalu a setkal se s kladným přijetím jak od kritiků, tak diváků. Nejvíce byly vyzdvihovány skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů – Cage a mladého talentovaného Tye Sheridana. Na hodnotícím filmovém serveru Rotten Tomatoes se snímek umístil také vysoko s velmi slušnými 86 %.

Drama Joe uvidíte v úterý od 22:00 na Prima MAX.

reklama

reklama