Jeho fotr, to je lotr: Co přesvědčilo Dustina Hoffmana a Roberta De Nira k natáčení?

Úspěch komedie Fotr je lotr si vyžádal pokračování, kde se vedle Bena Stillera a Roberta De Nira představily hned dvě další velké hvězdy stříbrného plátna.
Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!
Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!
Universal Pictures US

reklama

V sobotu od 20:15 na Primě uvidíte jedno velmi povedené pokračování. Po fenomenálním úspěchu americké komedie Fotr je lotr, která vydělala více než 330 milionů dolarů, byl režisér Jay Roach a producenti doslova v euforii. Takový úspěch nečekali a okamžitě se vrhli na pokračování.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jeho fotr, to je lotr! - upoutávka

Když obvolali hlavní představitele, všichni byli nadšeni, jen Robert De Niro, představitel jedné ze stěžejních postav Jacka Byrnese, dělal trochu drahoty. Souhlasil, až když dostal příslib, že se na filmu bude podílet také jeho vlastní produkční společnost.

Známá tvář jako lákadlo

Od začátku měli tvůrci jasno v tom, že do role rodičů Bena Stillera obsadí skutečné hvězdy. Padala různá jména, nakonec ale došlo k dohodě s Dustinem Hoffmanem a jednou z nejslavnějších hollywoodských hereček Barbrou Streisand. Oba se svých rolích zhostili znamenitě a vytvořili spolu jedinečný pár, který komedii ještě více rozzářil.

„Když jsem dostal nabídku, pustil jsem si ten film a velmi se mi líbil. Říkal jsem si, že bude těžké tohle něčím překonat. Obvykle první díly bývají nejlepší a ty další už tak dobré nejsou. Velmi jsem zvažoval, zda do toho vůbec jít. Nakonec mě přesvědčilo zjištění, že mou ženou by měla být Barbra Streisand, která už měla podepsanou smlouvu. To bylo lákadlo, kterému nešlo odolat,“ svěřil se v jednom z rozhovorů slavný herec. Oběma také zalichotilo, že jim scénář předepisoval ztvárnit židovské manžele, neboť i ve skutečnosti se k tomuto původu hrdě hlásí.

Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!

Uklidněný potížista

Přestože si Hoffman mezi producenty během své kariéry vysloužil nálepku potížisty, který mívá kvůli své pečlivosti a vlastnímu uměleckému vidění světa mnohdy konflikty s režiséry, tentokrát proběhlo všechno hladce. Natáčení si maximálně užíval a po celou dobu ho zdobil úsměv na tváři. „Byla tam krásná společnost. Dobře jsme se u toho bavili,“ dodal hvězdný herec.

A na závěr trochu statistiky. Zatímco u prvního dílu činil rozpočet 55 milionů dolarů a výdělek již zmíněných 330 milionů dolarů, u druhého se rozpočet zvýšil na 80 milionů dolarů a výsledný zisk dělal 437 milionů dolarů! Film s názvem Jeho fotr, to je lotr! tak předčil všechna očekávání.

Komedii Jeho fotr, to je lotr! uvidíte v sobotu od 20:15 na Primě.

reklama

reklama