Jeho fotr, to je lotr aneb Jaký otec takový syn

Málokdy se stává, že dvojka je lepší než původní film. V případě americké komedie Jeho fotr, to je lotr! doplnili hvězdnou sestavu skvělí Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Jako rodiče Grega Jebala vytvářejí humorný protipól ke konzervativním rodičům krásné Pam, v čele se zaťatým Robertem De Nirem.
Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!
Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!
Universal Pictures US

reklama

Greg (Ben Stiller) v minulém filmu Fotr je lotr sice způsobil v rodině své nastávající Pam Byrnesové (Teri Polo) pořádné vzrůšo a pěkných pár katastrof.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jeho fotr, to je lotr! - upoutávka

Ale zdá se, že i pro upjatého bývalého agenta CIA Jacka Byrnese (Robert De Niro) je vůle jeho dcery do značné míry posvátná. A nezanedbatelným je i fakt, že Greg a Pam se doopravdy milují. Aby mohla být svatba, musí ale proběhnout ještě jeden důležitý akt. A sice seznámení rodičů obou snoubenců. A to tvoří hlavní dějovou linku filmu Jeho fotr, to je lotr! (2004).

Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!

Pam s Gregem a Byrnesovými se vydávají v luxusním obytném voze Jacka Byrnese na cestu na Floridu, kde žijí Gregovi rodiče. Už samotná cesta je zábavná, protože Jack a Dina (Blythe Danner) necestují tak docela sami. Hlídají svého roztomilého vnoučka malého Jacka, který je synem Pameliny sestry. Chlapeček, který se právě učí mluvit, přidá během filmu několik vtipných dětských scének.

Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!

Příjezd na Floridu se nese ve znamení protikladů. Gregovi rodiče Bernie (Dustin Hoffman) a Rozalin (Barbra Streisand) Jebalovi jsou prostě naprosté protiklady k rodičům Byrnesovým. Bernie je právník v důchodu a bývalý hippík, který na své zahradě trénuje bojový tanec capoeiru. Gregova maminka Rozalin vede sexuální terapii pro seniory. Jsou uvolnění, barevní, milují svého syna a rodiče jeho nastávající přijmou velmi otevřeně. Jenže narazí na velmi velmi konzervativní pár. A z toho vzejde spousta výborné legrace! Jenže neohrozí to Gregovu a Pamelinu svatbu?

Zábavnou americkou komedii Jeho fotr, to je lotr! si nenechte ujít v pátek ve 20.15 na Primě.

Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!

Co vás čeká:

 • Hodně smíchu
 • Hvězdné herecké obsazení
 • Dobrý příběh a slušné gagy
  Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!
  Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Jeho fotr, to je lotr!

Co vás (možná) zajímá:

 • Film byl vyroben za odhadovaných 80 milionů dolarů, ale vydělal neuvěřitelných 516,6 milionů dolarů! Podle očekávání mělo druhé pokračování „fotrů“ ještě větší finanční úspěch než předcházející film.
 • Barbra Streisand a Dustin Hoffman hrají rodiče židovského původu, oba jsou tohoto původu i ve skutečnosti.
 • Robert De Niro je skutečně slavný herec, který hrál v mnoha skvělých filmech. Ale jednoznačně nejvíc peněz vydělala právě tato komedie Jeho fotr, to je lotr!
 • Protože v originále se rodina Grega Jebala jmenuje Fockerovi. A název druhého dílu zní v originále Meet the Fockers, obávali se tvůrci, že bude tento název brán jako velmi vulgární. Je zde totiž velká podobnost se sprostým anglickým výrazem. Nakonec byl název povolen.
 • Už během prvního dílu si dali v Asociaci amerických filmařů podmínku, že jméno Fockerovi, které se do češtiny překládá jako Jebalovi, ve filmu povolí jen tehdy, když se najde rodina, která se tak ve skutečnosti jmenuje. A našla se…
 • Chlapeček Little Jack je ve skutečnosti ve filmu zahraný dvěma dětmi – jde o bratříčky jednovaječná dvojčata Spencera a Bradleyho Pickrenovi. Teď už je to pochopitelné – to dítě by bylo až příliš geniální.
 • Ve filmu vystupuje chůva Grega Jebala, temperamentní Isabelle. Okolo této ženy dokonce existuje jedno velké podezření. Isabelle hraje herečka Alanna Ubach, která je ve skutečnosti o deset let mladší než Ben Stiller, jehož chůvou měla podle filmu být.
 • Roli Bernieho Jebala měl hrát Robin Williams, ale nakonec ji odmítl, aby ji mohl hrát právě Dustin Hoffman, který na ni pasuje opravdu dokonale.

reklama

reklama