Jednou ano, třikrát možná... A desetkrát rozhodně!

Příjemná, pohodová a přiměřeně roztomilá romantická komedie, jako dělaná na horký letní večer. Balzám na duši, třešinka na dortu na konci víkendu. Moc milá záležitost, která vás chytne a už nepustí. Uvidíte.
Jednou ano, třikrát možná - upoutávka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Upřímně, kdyby se filmy měly známkovat podle míry objevnosti či informační hodnoty, skončil by tenhle jako propadák. Ale naštěstí nejsme naprogramovaní roboti bez duše a dokážeme ocenit věci i pro city a emoce, které v nás vzbuzují. A to tenhle biják zase umí. Dokonce tak, že se budete prakticky od začátku do konce usmívat a to i při plném vědomí toho, že se jedná o prach sprostý kalkul. Ale zkrátka dobře udělaný.

Režisér Kanaďan Adam Brooks si dal na obsazení záležet a vyplatilo se mu to. Herecké výkony jsou to, na čem snímky tohoto druhu stojí a padají, a tenhle díky nim určitě vyčnívá nad průměr. Ryan Reynolds, Isla Fisher, Rachel Weisz, malá Abigail Breslin (Little Miss Sunshine),... i když možná nejde o nejprovařenější hollywoodská jména, co do talentu se rozhodně nemají za co stydět. A tak se stalo, že v létě roku 2007 vznikla v New Yorku tahle sladká, nijak extra objevná, ale přesto zamilováníhodná romantická komedie, které všichni (noblesní kritici i kritičtí fanoušci) museli chtě nechtě dát palec nahoru.

Záběry z filmu Jednou ano, třikrát možná
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Jednou ano, třikrát možná

O děj jde sice v podobných lovestories až na druhém místě, ale režisér a zároveň autor scénáře dokázal film i v tomhle směru popostrčit kousek před konkurenci. V základní dějové linii se otec, sympatický Ryan Reynolds, rozhodne vyprávět své naléhající jedenáctileté dceři, skvělé Abigail Breslin, příběh o tom, jak se seznámil s její matkou (se kterou se momentálně rozvádí). Aby to ale nebylo tak jednoduché, zamíchá Ryan do tohoto příběhu ještě další dvě ženy, které prošly jeho životem, všem změní jména a Abigail musí na konci vyprávění uhodnout, která z nich je její matka. Film se tak z podstatné části odehrává z minulosti, občas přerušován trefnými poznámky Abigail. Jak to skončí? Není podstatné. Ale jestli to nutně musíte vědět, tak happy-endem, samozřejmě.

Na romantickou komedii se můžete mrknout v pondělí ve 20.15 na Prima MAX!

Záběry z filmu Jednou ano, třikrát možná
Autor: Universal Pictures US Záběry z filmu Jednou ano, třikrát možná

Věděli jste, že...

  • Na populárním serveru Rotten Tomatoes si snímek drží nebývale vysoké hodnocení, celých 71 %.
  • Režisér snímku Adam Brooks se mihne před kamerou jako majitel antikvariátu.
  • Film byl natočen za neskutečně málo peněz (na hollywoodské poměry) a to pouhých 7 milionů dolarů. Jeho celosvětovou tržbu – 55 milionů dolarů – lze proto považovat ze velice dobrý výsledek.
Reklama
Reklama