Je větší machr Terminátor, nebo Rambo? Vybrali jsme 7 nejodvážnějších momentů z akčních filmů!

Napumpujte se na přehlídku heroických úkonů, které by vyděsily i samotného Herkula.
Uberborci v akci!
Uberborci v akci!
TriStar/20th Century Fox/Orion Pictures

reklama

Přiznejme si, že diváci jsou cháska zmlsaná a ledajaká filmová přestřelka je už dneska sotva probere z ospalosti. O to famózněji na ně ale působí brilantně vymyšlené, bravurně natočené a celkově šílené akční momentky, jako je třeba útok koně proti vrtulníku v našem úterním Rambovi III. Ještě předtím, než si ho dáte na Prima MAX, si můžete připomenout dalších šest kousků odvážných akčních hrdinů.

7) Výbušná houpačka (Smrtonostná past)

Detonující helikoptéra sice mocně zfoukla obsah střechy Nakatomi Plaza, Bruce Willis se naštěstí zachránil improvizovanou houpačkou z požární hadice. Co na tom, že by ho podle Bořičů mýtů škubnutí rozpůlilo vedví? Tahle scéna dýchala adrenalinem!

Smrtonosná past
Autor: 20th Century Fox Smrtonosná past
Smrtonosná past

Tohle je 7 důvodů, proč je Smrtonosná past nejlepší akční film všech dob. Souhlasíte?

6) Vukovich prozřel (Terminátor)

Když osamělý robot vyčistil celou policejní stanici, bylo to vůči strážníkům navýsost nefér. Zároveň jsme díky tomu ale byli svědky pekelné odvahy několika detektivů. Momentka, při které seržant Vukovich prozře a pochopí, že Kyle není blázen, aby se následně vrhnul proti mašině smrti, a tak se i obětoval, nám dodnes na zádech vyčaruje husinu.

Terminátor
Autor: Orion Pictures Terminátor
Predátor a Terminátor

Projděte si 3 jasné důkazy, že Terminátor přímo navazuje na Predátora

5) Jeden proti ostrovu (Komando)

Arnold projde celou armádou jistého latinskoamerického ostrova s lehkostí horkého nože krájejícího máslo. Na konci celé kultovní podívané s Bennetem ale přece jen upustí trochu páry.

Komando
Autor: 20th Century Fox Komando

4) Kobylou proti vrtulníku (Rambo III)

Třetí díl Ramba do dnešních dnů poněkud zestárl, zvláště uvážíme-li, že tu italský hřebec pomáhá afghánským mudžahedínům proti Sovětům, čili bojovníkům později asociovaným s Talibanem a al-Kajdou. I kdyby se však spojil třeba s duchem Hitlera, Rambův zdejší nezapomenutý útok koněm proti tanku & vrtulníku by byl i nadále stejně brutální! Kobylka se jeho konce sice nedočkala, ale to s fantastičností celé scény zase tolik nesouvisí.

Rambo III
Autor: TriStar Rambo III

3) Bitka v mazu (Kurýr)

Když Frank čelí zběsilé přesile, kvůli vítězství se klidně umaže olejem, aby byl kluzký a oponentům se snadno vyvlekl. Jako bonus k originálnímu zmlácení přesily gangsterů navíc scéna působí notně erotickým odérem...

Kurýr 2
Autor: Europa Corp. Kurýr 2
Jason Statham a Sho Qi ve filmu Kurýr

Unikne Kurýr smečce mafiánů?

2) Neeson potřebuje něco přeložit (96 hodin)

Když Liam na úvodu filmu únosce své dcery varuje, že si „je najde“, málokdo z diváků asi čekal, že tomu tak nebude. Okamžik v polovině filmu, kdy nonšalantně infiltruje sídlo albánských mafiánů, aby se nakonec záměrně prozradil a začal páchat čistku, ale umí potěšit i po devadesáté šesté.

96 hodin
Autor: Europa Corp. 96 hodin

1) Pěstní souboj s Vetřelčí královnou (Vetřelci)

Po všem tom střílení ale nakonec vítězí stará dobrá přesdržkovaná. Vetřelec je symbolem skoro nezničitelného monstra, proti kterému byste se bez bandy mariňáků neměli vydávat. Vetřelčí královna je ještě horší. Přesto odhodlání Ripleyové, spolu s hustokrutým exoskeletem, nakonec udělaly své!

Vetřelci
Autor: 20th Century Fox Vetřelci

Zdroj: Denofgeek.com

Záběry z filmu Vetřelec

Je tu kultovní Vetřelec! Dejte si nestárnoucí čelisti ve vesmíru

Rambo III běží na Prima MAX v úterý ve 20.00.

Který legendární akční moment máte nejradši vy?

reklama

reklama