Jak ukrást Venuši: Audrey Hepburn v nepřiznaném pokračování slavné klasiky. Víte jaké?

Nestárnoucí zábava od začátku až do konce v podání hvězdného dua Audrey Hepburn a Peter O´Toole. Chytrou komedii o tom, že podvádět a krást se (i přes ty nervy) občas vyplácí, se vyplatí vidět i dnes.
Audrey Hepburn a Peter O'Toole ve filmu Jak ukrást Venuši.
Audrey Hepburn a Peter O'Toole ve filmu Jak ukrást Venuši.
20th Century Fox

reklama

V pátek od 20.00 na Prima MAX uvidíte, jak se půvabná Audrey Hepburn představí v roli Nicolle Bonnet, mladé dcery úspěšného padělatele cenných obrazů a soch Charlese Bonetta. Ten je tak zhýčkaný svou pověstí a vírou ve vlastní genialitu, že si troufá stále víc a víc a nedbá rad své dcery, která se ho snaží od jeho nelegálního podnikání odradit.

Jak ukrást Venuši - upoutávka
Jak ukrást Venuši - upoutávka

A skutečně, i na něj jednoho dne dojde. Nicolle narazí v jejich domě na muže, kterého nejdříve považuje za zloděje. Vyklube se z něj ovšem něco mnohem horšího – detektiv. Simon Dermott se specializuje na odhalování padělků uměleckých děl a v domě Bonettů je proto, aby zde odebral vzorek barvy z údajného obrazu Vincenta Van Gogha a mohl Bonetta usvědčit z podvodu.

Jak ukrást Venuši 1
Jak ukrást Venuši 1

Hlavní zápletka filmu se ovšem točí kolem vzácné sošky Venuše od Benventura Celliniho. Ve skutečnosti soška pochází z dílny Nicolletina dědečka, Charlesova otce, který byl rovněž vynikajícím falzifikátorem. Modelem při padělání Venuše mu tehdy před dávnými lety stála Nicolletina babička. Soška je vystavena v prestižní pařížské galerii uprostřed kruhu mnoha infračervených paprsků, které spustí alarm při detekování jakéhokoli pohybu.

Jak ukrást Venuši 3
Jak ukrást Venuši 3

Za Charlesem Bonettem přichází pojišťovací agent, který mu předkládá dokument, podle nějž bude soška pojištěna na jeden milion amerických dolarů. Svým podpisem ovšem Charles nevědomky svolí i k tomu, aby byla soška podrobena odborné expertíze. A to znamená jedinou věc: odhalení jejího původu a usvědčení Bonetta z plagiátorství. Nicolle ví, že musí jednat a jediná osoba, na kterou se může spolehnout, je paradoxně právě detektiv, který chtěl původně jejího otce usvědčit.  

Jak ukrást Venuši 7
Jak ukrást Venuši 7

Možná jste o filmu Jak ukrást Venuši netušili, že…

  • Film vznikl na motivy povídky George Bradshawa z roku 1962 Zrození Venuše.
  • Původně byl zamýšlen jako volné pokračování divácky úspěšných Prázdnin v Římě, ovšem romantiku zde postupně vystřídá plán loupeže a s ním spojené komické eskapády. Roli hereckého partnera Audrey Hepburn zde místo charismatického Gregoryho Pecka ztvárnil neméně sympatický Peter O´Toole, jehož herecká hvězda tehdy teprve vycházela, a zřetelná chemie mezi ním a Audrey Hepburn dodala snímku nestárnoucí kouzlo.

Romantickou komedii Jak ukrást Venuši uvidíte v pátek od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama