Jak správně Vrtěti ženou?

Svižná, inteligentní komedie, která kromě skvělého hereckého obsazení v čele s Hughem Dancym a Maggie Gyllenhaal nabízí i poněkud pikantní zápletku a romantické rozuzlení. O čem že je? O hysterii, jež se strhne po vynálezu vibrátoru samozřejmě! Pobavit se nechte ve středu ve 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Vrtěti ženou
Záběry z filmu Vrtěti ženou
Sony Pictures Releasing UK
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Příběh nás zavede do Londýna 80. let 19. století, tedy do doby, kdy prudérnost v Anglii jen kvetla, sexuální potřeby žen byly zcela potlačovány a jejich veškeré neduhy byly připisovány na vrub jedinému činiteli: hysterii.

Vrtěti ženou - upoutávka
Vrtěti ženou - upoutávka

V tomto čase a prostředí se setkáváme s mladým, pokrokovým lékařem Mortimerem Granvillem, který svou lékařskou přísahu bere nadmíru vážně a rád by svět medicíny obohatil o nové progresivní metody a teorie. Valná většina jeho kolegů ovšem pociťuje k jeho novátorským postupům nedůvěru, ba dokonce zášť, a Mortimer tak střídá zaměstnání za zaměstnáním, až nakonec – téměř rozhodnut pověsit svou praxi na hřebík – potkává doktora Roberta Dalrympleho.

Záběry z filmu Vrtěti ženou
Autor: Sony Pictures Releasing UK Záběry z filmu Vrtěti ženou

Dalrymple je přední londýnský specialista na ženskou medicínu, který vyvinul nadmíru zajímavý způsob, jak ženám ulevit od stresu a zbavit je nervozity a dalších problémů s tím spojených. Forma terapie, kterou svým pacientkám ordinuje, se sestává z citlivé ruční masáže intimních částí ženského těla. Jak ale sám přiznává, jeho ruce už na to nestačí, a to je přesně moment, kdy Mortimer vycítí svou příležitost. Ujme se sestrojení elektrického vynálezu, který by jeho příteli ulehčil práci a zbavil ho křečí v rukou, jež ho díky ustavičnému masírování pacientek trápí. A světlo světa spatří první vibrátor.

Záběry z filmu Vrtěti ženou
Autor: Sony Pictures Releasing UK Záběry z filmu Vrtěti ženou


Reakce pacientek jsou nadšené. Jako mávnutím kouzelného proutku trpí „hysterií“ polovina žen Londýna a před ordinací lékařů se tvoří sáhodlouhé fronty.
Jen jediná žena touto pomůckou opovrhuje. Je jí svobodomyslná dcera doktora Dalrympleho, a právě do ní se Mortimer bezhlavě zamiluje.

Záběry z filmu Vrtěti ženou
Autor: Sony Pictures Releasing UK Záběry z filmu Vrtěti ženou

Možná jste o filmu Vrtěti ženou netušili, že…

  • Snímek byl inspirován skutečnými historickými událostmi. První vibrátor byl opravdu sestrojen na konci 19. století a měl ho na svědomí lékař Mortimer Granville.
  • V anglickém originálu má film vtipně vypointovaný název Hysteria. Na hysterii byly toho času svalovány veškeré ženské neduhy a hysterie mezi ženami zavládla poté, co se rozkřikla novina o novém zázračném přístroji.
  • Na režisérskou stoličku usedla žena, Tanya Wexler, které bylo v době natáčení snímku jednačtyřicet let a do jejíž režijní filmografie spadají kromě Vrtěti ženou pouhé dva snímky: Tanec v domě (2001) a Finding North (1998).

Režie: Tanya Wexler
Scénář: Jonah Lisa Dyer, Stephen Dyer
Kamera: Sean Bobbitt
Hudba: Gast Waltzing
Hrají: Hugh Dancy, Maggie Gyllenhaal, Rupert Everett, Felicity Jones, Jonathan Pryce, Tobias Menzies, Gemma Jones, Malcolm Rennie, Anna Chancellor, Jules Werner, Sheridan Smith
Rok uvedení: 2011

Kráska v nesnázích

I vibrátor má svoji historii – a vůbec není bulvární

Reklama
Reklama