Jak napálit advokáta? Miloš Kopecký nám ukáže, že těžko

Roztomilá česká komedie z roku 1980 o advokátovi Miloši Kopeckém. Na sondu do lidských duší a charakterů zlaté normalizační éry se mrkněte ve čtvrtek od 20.00 na Prima Max.
jak napálit advokáta
jak napálit advokáta

reklama

Je znát, že režisér Vladimír Čech točil hlavně kriminální filmy. Miloš Kopecký v roli advokáta, specialisty na spory kolem motorismu, chvílemi působí spíš jako detektiv. Sám vyslýchá svědky, sám zajišťuje důkazy.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Jak napálit advokáta - upoutávka

Z devadesáti procent to stojí na něm a jeho hereckém mistrovství, i když komediální talent například paní Rosůlkové se tu nezapře.

Scénář je mixem dramatu a komedie, takže nečekejte nic třeskutě vtipného, ale ani tragicky vážného. Prostě takové milé ohlédnutí za tím, jak to tu před padesáti leti vypadalo.

jak napálit advokáta2
jak napálit advokáta2

JUDr. Hořic je specialistou na soudní spory spojené s motorismem. Ke své práci přistupuje velmi zodpovědně, ale zároveň poněkud neortodoxně. Za dobro svých klientů se –  s nonšalancí sobě vlastní – bije do poslední kapky krve. Neváhá vyhledávat důkazy přímo v terénu a v zájmu pravdy je ochoten podstoupit i značná rizika. S tímto přístupem se ujímá všech nových případů: Zastupuje neprůbojného účastníka autonehody Dymeše, kterého protistrana vydírá pomocí falšované pracovní neschopnosti. Ex offo je mu přidělen případ mladíka Jardy, který zavinil smrt cyklisty, ovšem kvůli vadným brzdám auta, o kterých mu šéf autopůjčovny zakázal mluvit.

Sousedka Cíglerová, známá jeho maminky, po něm zase žádá pomoc při vymáhání odškodného za smrt manžela, kterému dal prý zaměstnavatel vadný vůz. A nakonec je tu jeho kamarád Řezáč, který zasedl za volant v podroušeném stavu a neobešlo se to bez následků. Žádný z těchto případů není tak jednoznačný, jak na první pohled vypadá, a je jen na advokátovi, aby pomohl nastolit spravedlnost. Ta ale, jak sami všichni víme, bývá někdy slepá...

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!