Iva Janžurová coby příležitostná striptérka Šmejkalová se vdává v komedii Zralé víno

Co se stane, když spojíte dva velké komediální talenty – Jiřího Sováka a Ivu Janžurovou? A nakonec přihodíte herce typu Menšík, Filipovský, Somr nebo Kopecký? Prostě se můžete těšit na fakt dobrou komedii Zralé víno ve čtvrtek 22. července ve 20.00 na Prima MAX.
Zralé víno: Iva Janžurová s filmovým manželem Jiřím Sovákem.
Zralé víno: Iva Janžurová s filmovým manželem Jiřím Sovákem.
Bontonfilm

reklama

Ve druhém pokračování vinařské trilogie se opět setkáváme s férovým Michalem Janákem (Vladimír Menšík). Ten ve funkci místopředsedy JZD řeší spoustu problémů, které ho však vzdalují milovanému vínu a práci na vinohradě. Zlobí ho žlučník, do toho má na krku dostavbu sušičky na kukuřici a navíc předseda družstva Urban (František Němec) chce zavést nesmyslnou přidruženou výrobu nábytku.

A aby toho všeho nebylo málo, objeví se v Pálavicích jistý pan Weber (Miloš Kopecký), podvodník, který ke zlodějnám používá svoji funkci. Nebýt Janáka, na Weberovy kšefty by se nepřišlo a on by pláchl s penězi družstva i obyvatel Pálavic.

Záběry z filmu Zralé víno s Vladimírem Menšíkem
Autor: Bontonfilm Záběry z filmu Zralé víno s Vladimírem Menšíkem

Hlavní dějové lince ve Zralém vínu, které režisér Václav Vorlíček natočil v roce 1981, velmi zdatně sekunduje příběh seznámení a příprava svatby družstevnice a také příležitostné striptérky Růženy Šmejkalové (Iva Janžurová). Jejího partnera a budoucího manžela si zahrál vynikající Jiří Sovák, který svým plukovníkem v záloze Čestmírem Semerádem aspiruje na nejvtipnější postavu ve filmu.

Záběry z filmu Zralé víno s Vladimírem Menšíkem
Autor: Bontonfilm Záběry z filmu Zralé víno s Vladimírem Menšíkem

Co možná o filmu Zralé víno nevíte:

1. Vesnice Pálavice je smyšlená obec na jižní Moravě. Ve skutečnosti vesnice tohoto jména neexistuje. Jako filmová kulisa posloužilo k natáčení několik jihomoravských vísek a měst, hlavně Velké Bílovice, Morávky, Vrbice, ale také fotogenický Mikulov.

2. Iva Janžurová si přivezla na natáčení obě svoje dcery – Theodoru a Sabinu Remundovy, které si zahrály v dětském komparzu.

3. Zralé víno je skutečně herecký film, objeví se v něm 62 herců, i v malých roličkách se skvěla poměrně věhlasná jména. Jako by si všichni chtěli udělat čárku, že se objevili i v „politicky angažovaném“ snímku, aby měli později tzv. splněno.

4. Komediální trilogie, kterou lze označit za agitku a jejíž ústřední postavou je „správný“ komunista Janák, skutečně vznikla na přímý příkaz tehdejšího ředitele Barrandova Miloslava Fábery.

Záběry z filmu Zralé víno s Vladimírem Menšíkem
Autor: Bontonfilm Záběry z filmu Zralé víno s Vladimírem Menšíkem

Menšík – Sovča – Kopejda

  • V okamžiku, kdy padlo rozhodnutí, že roli Čestmíra Semedára bude hrát Jiří Sovák, si všichni ve štábu začali mnout ruce. Očekávalo se, že Menšík se Sovákem a Kopeckým potáhnou skvělou zábavu před kamerou, na place i po natáčení.
  • Nakonec se ale všechno odehrálo úplně jinak. Syn Jiřího Sováka, herec Jiří Schmitzer zrovna nastoupil do vězení za to, že v opilosti nešťastně srazil autem chodce. A Jiří Sovák celou situaci velmi těžce nesl.
  • Vladimíru Menšíkovi se začalo zhoršovat zdraví a některé scény odehrál pod silnými léky, které často způsobovaly jeho výbuchy vzteku.
  • Také Miloš Kopecký měl během natáčení problémy, které mu způsobovaly jeho celoživotní deprese.

Legendární scény v komedii Zralé víno si připomeňte ve čtvrtek 22. července ve 20.00 na Prima MAX!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!