Italské námluvy jak se sluší a patří

Takhle si představujeme správný romantický film: zajímavá zápletka, sympatická a krásná hlavní hrdinka, charismatický Robert Downey Jr. a slunná Itálie jak vystřižená z reklamy cestovní kanceláře. Tuhle prima pohádku pro dospělé si nenechte ujít v neděli od 20.00 na Prima MAX.
Italské námluvy - upoutávka

Osmašedesátiletý režisér Norman Jewison natočil svou komedii Italské námluvy ve stylu klasických hollywoodských veseloher: najdete tu vrchovatou porci romantiky, břitkých dialogů a nepředvídaných komických situací. Když si do této rovnice dosadíte ještě půvabnou Marisu Tomei a sympaťáka Roberta Downey Jr., vyjde vám nadprůměrný biják, který vám sluncem zalije i ten nejpošmournější den v roce.

Záběry z filmu Italské námluvy
Záběry z filmu Italské námluvy
TriStar Pictures

Hlavní hrdinka vyprávění, půvabná a energická Faith (Marisa Tomei), se kdysi při dětské hře na duchy dozvěděla jméno svého vyvoleného: Damon Bradley. Jenže roky ubíhaly a Damon se stále neobjevoval. A tak se, osud neosud, Faith rozhodla provdat se za solidního, leč trochu upjatého a prkenného ortopéda Dwayna. Těsně před svatbou se však dívka po telefonu dozví, že štěstí je na dosah ruky. Při zkoušení svatebních šatů zazvoní telefon a na druhém konci se ozve mužský hlas. Představí se jako dávný přítel snoubence a jelikož za okamžik odlétá do Benátek, chce šťastnému páru popřát vše nejlepší. Než zavěsí, sdělí své jméno: Damon Bradley.

Záběry z filmu Italské námluvy
Záběry z filmu Italské námluvy
TriStar Pictures

Faith na nic nečeká a ještě ve svatebních šatech spěchá na letiště. Ve společnosti své opatrné přítelkyně a švagrové Kate se rozhodne vydat vstříc osudu a obě dívky odlétají příštím letadlem do Itálie.

Najít vyvoleného jejího života však není jen tak. Zvlášť, když se Faith do cesty nečekaně připlete šarmantní krajan Peter Wright (Robert Downey Jr.), který se očividně nehodlá smířit s tím, že pro dívku, do které se na první pohled zamiloval, je láska méně důležitá než osud. Je ochoten udělat cokoli, aby Faith otevřel oči, ovšem ta si tvrdohlavě trvá na svém.

Záběry z filmu Italské námluvy
Záběry z filmu Italské námluvy
TriStar Pictures

Její společnice Kate, tak trochu unavená „obyčejným" manželstvím, Faith příliš nepomáhá, protože má plnou hlavu galantního Itala Giovanniho a jeho zkušeného svádění.
Jak to ale v pohádkách bývá – a ani tato není výjimkou –, všechno nakonec dopadne přesně tak, jak se na správnou romantiku sluší a patří.

Režie: Norman Jewison
Scénář: Diane Drake
Kamera: Sven Nykvist
Hudba: Rachel Portman
Hrají: Marisa Tomei, Robert Downey Jr., Bonnie Hunt, Joaquim de Almeida, Fisher Stevens, Billy Zane, Adam LeFevre, Siobhan Fallon Hogan, Mattia Sbragia, Gianfranco Barra, Dina Morrone
Rok uvedení: 1994

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama