Iluzionista Edward Norton se postará o dokonalé okouzlení v tajemné Praze

Tenhle film vám vrátí víru v kouzla a iluze a navíc vás přesvědčí, že nejmagičtějším místem na světě je Praha a největším kouzlem láska. Sledujte Edwarda Nortona jako výjimečně nadaného mága a Jessicu Biel jako jeho málem zapomenutou lásku.
Záběry z filmu Iluzionista
Záběry z filmu Iluzionista
Yari Film Group Releasing

reklama

Nadaný iluzionista Eisenheim (Edward Norton) ohromuje vídeňské publikum svou mysteriózní show plnou nevídaných kouzel a triků. Zvěsti o jeho výjimečnosti se donesou až k Leopoldovi, korunnímu princi rakousko-uherské říše, který se rozhodne jeho vystoupení navštívit spolu se svou snoubenkou, krásnou Sofií (Jessica Biel). Setkání mága a Sofie ovšem nezůstane bez následků. Ukáže se, že ti dva se již znají a spojuje je dávná dětská láska – poblouznění, které bylo ovšem násilím zpřetrháno z důvodu jejich nerovného postavení.

Záběry z filmu Iluzionista
Autor: Yari Film Group Releasing Záběry z filmu Iluzionista

Téměř zapomenutý vztah znovu ožívá a Sofie se rozhodne brutálního následníka trůnu, pověstného krutým chováním k ženám, opustit. S Eisenheimem naplánují útěk, ovšem následujícího dne je Sofie nalezena mrtvá. Zdrcený mág nedbá varování vyšetřujícího inspektora Uhla (Paul Giamatti) a bere spravedlnost do svých rukou. Ve vrcholném představení svého života se rozhodne povolat k výpovědi nejpovolanějšího svědka ze všech – duši samotné Sophie ze záhrobí.

Záběry z filmu Iluzionista
Autor: Yari Film Group Releasing Záběry z filmu Iluzionista

Co jste možná o filmu Iluzionista netušili:

  • Film se sice „jako“ odehrává ve Vídni, doopravdy se ovšem natáčelo především v Praze a v Táboře. Třeba divadlo, ve kterém Edward Norton předvádí trik s duchem, je Divadlo Oskara Nedbala v Táboře. Použity byly i exteriéry divadla, ovšem se spoustou venkovních kulis, které musely zakrýt například sídlo Policie hned naproti.
  • Divadlo, ve kterém mág předvádí trik s citrusovníkem, je Divadlo na Vinohradech, na pražském náměstí Míru.
  • Za sídlo policejního inspektorátu posloužila budova Národohospodářského ústavu Akademie věd v ulici Politických vězňů v Praze.
  • Leopoldův zámek se točil na Konopišti, rodiště mladého Eisenheima zase v Českém Krumlově a spoustu exteriérů obstaraly uličky na Pražském hradě a Hradčanech.
  • Většinu kouzelných triků skutečně předváděl Edward Norton. Před natáčením se mu dostalo intenzivního tréninku od největších mágů světového formátu – Brita Jamese Freedmana a Američana Rickyho Jaye.
  • Snímek se obešel s poměrně skromným rozpočtem – 16 milionů dolarů – a jeho celosvětový profit se vyšplhal na více než dvojnásobek – bez pár drobných vydělal téměř 40 milionů dolarů.

Režie: Neil Burger
Předloha: Steven Millhauser (kniha)
Scénář: Neil Burger
Kamera: Dick Pope, Ervín Sanders
Hudba: Philip Glass
Hrají: Edward Norton, Paul Giamatti, Jessica Biel, Rufus Sewell, Eddie Marsan, Tom Fisher, Aaron Taylor-Johnson, Brian Caspe, Karl Johnson, Vítězslav Bouchner, Alfred Strejček
Rok výroby: 2006

reklama

reklama