Hvězdný prach: Svižná fantasy se měla natáčet pouze v jedné magické zemi

Jestli čekáte další obyčejnou kýčovitou pohádku určenou výhradně divákům pod 15 let, která se omezuje jen na nejnutnější vítězství dobra nad zlem, budete překvapeni. A to hodně. Těšte se podívanou s duší, která si na filmových serverech zaslouženě drží vysoké hodnocení!
Záběry z filmu Hvězdný prach
Záběry z filmu Hvězdný prach
Paramount Pictures

reklama

V neděli od 20.00 na Prima MAX si potvrdíme, že i když hvězdné obsazení není vždy zárukou kvalitní podívané, tady svorně kráčí ruku v ruce. Příjemná dikce vyprávění, kterou udává suchý britský humor, příběh, který z vás nedělá blbce, a půvabné ztvárnění pohádkových postav, na kterém si autor knižní předlohy dal skutečně záležet a filmaři ho nepokazili, to vše dělá z tohoto příběhu vynikající pohádku (mnozí tvrdí, že pro dospělé), která funguje stejně dobře na stránkách románu jako na obrazovkách.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hvězdný prach - upoutávka

Originální svět autora knižní předlohy Neila Gaimana si dokáže chytře dělat legraci z klasických pohádkových klišé (zlí piráti, dobří princové) a díky režisérově citu drží i na obrazovce pohromadě a neztrácí se v přeplácanosti. Dočkáte se mimořádně vtipných momentů, které střídá napětí i velkolepé triky, takže se těšte! Fantastický svět Hvězdného prachu vás stoprocentně nadchne!

Záběry z filmu Hvězdný prach
Autor: Paramount Pictures Záběry z filmu Hvězdný prach

Prosťáček Tristan Thorne (Charlie Cox) pochází z malé anglické vísky pojmenované trefně Zeď. Vesnici totiž obklopuje velký kamenný val, který ji chrání od paralelního pohádkového světa. Nesmělý Tristan žije zcela obyčejný život a netuší nic o svém vzácném původu: před osmnácti lety se jeho otec, mladý Dunstan, tajně dostal na druhou stranu zdi, kde prožil neuvěřitelné setkání s půvabnou zotročenou princeznou.

Záběry z filmu Hvězdný prach
Autor: Paramount Pictures Záběry z filmu Hvězdný prach

Sice se mu ji nepodařilo osvobodit a vrátil se domů sám, ale za devět měsíců mu strážce zdi přinesl nečekaný dárek – košík s malým synkem Tristanem. A dnes je Tristan až po uši zamilovaný do místí krásky Victorie, pro kterou hodlá snést modré z nebe, jen aby ho poctila svou náklonností. To modré z nebe brzy dostane reálnou podobu. Tristan Victorii slíbí, že jí jako zásnubní dar přinese hvězdu, kterou právě viděli padat na území zakázané země. To ale ještě neví, že hvězda se po dopadu proměnila v krásnou Yvaine (Claire Danes) a že po jejích stopách vyrazila čarodějka Lamia (Michelle Pfeiffer), aby jí vyřízla srdce.

Záběry z filmu Hvězdný prach
Autor: Paramount Pictures Záběry z filmu Hvězdný prach

 Možná jste o filmu Hvězdný prach netušili, že...

  • Prvotní záměr režiséra Matthewa Vaughna bylo natočit celý snímek pouze na Islandu. Nakonec se však natáčelo kromě Islandu i ve Walesu, v Anglii a Skotsku.
  • Stejnojmenná kniha britského spisovatele Neila Gaimana vyšla v roce 1999 a zaznamenala okamžitý úspěch.

Režie: Matthew Vaughn
Předloha: Neil Gaiman (kniha)
Scénář: Jane Goldman, Matthew Vaughn
Kamera: Ben Davis
Hudba: Ilan Eshkeri
Hrají: Charlie Cox, Claire Danes, Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Ricky Gervais, Kate Magowan, Nathaniel Parker, Sienna Miller, Ben Barnes, Peter O'Toole, Ian McKellen, Rupert Everett

Fantasy Hvězdný prach uvidíte v neděli od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama