Bezva ženská na krku: K čemu nabádal Jiří Langmajer krásnou Petru Hřebíčkovou?

Hřebíčková si hrála na Belmonda, Táborský se učil na sajdkáře – i tak bychom mohli shrnout zážitky z natáčení povedené romantické komedie Bezva ženská na krku. Co se ještě dělo?
Petra Hřebíčková a Ondřej Vetchý válí v hlavních rolích romantické komedie.
Petra Hřebíčková a Ondřej Vetchý válí v hlavních rolích romantické komedie.
CinemArt

reklama

V pátek od 20:00 na Prima MAX uvidíte jednu novodobou českou klasiku. Další komedie z dílny producentské dvojice Jiřího Vejdělka a Tomáše Hoffmana, kteří jsou podepsaní pod úspěšnými snímky Ženy v pokušení či Účastníci zájezdu, se může pyšnit hvězdným hereckým obsazením. Petra Hřebíčková, Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Václav Postránecký, Tereza Kostková – to je jen stručný výčet těch největších „es“.  Na koho si zmíněný tandem ukázal, toho prostě ulovil. „Měli jsme ohromné štěstí – podařilo se nám získat kompletní první obsazení, takže jsme nemuseli dělat ani ty nejmenší kompromisy,“ uvedl producent Hoffman, který si poprvé vyzkoušel režisérskou práci u komedie Bezva ženská na krku.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Bezva ženská na krku - upoutávka

Vždy krásná Petra Hřebíčková

Herečce Petře Hřebíčkové byla role ušita přímo na míru. Tvůrci kvůli ní dokonce i odložili natáčení, když jim oznámila, že je těhotná. „Znali jsme se z předchozích filmů, které jsem produkoval, a několik let jsem pak hledal vhodný scénář, ve kterém by Petra mohla uplatnit svůj krásný komediální talent. Nikdo jiný nepřipadal v úvahu. Vyplatilo se počkat,“ vysvětloval Hoffman.

Pro blonďatou herečku bylo nejnáročnější zůstat po celou dobu na place stále krásná. „Z divadla jsem zvyklá, že když člověk pláče, tak pláče, a když je naštvaný, tak je naštvaný. Ale na té kameře musíte nějak vypadat. Takže mě režisér pořád hlídal, abych zůstala tou dámou, která, i když na tom není úplně nejlépe, o sebe pořád dbá. Říkal mi, že musím být neustále za tu dámičku, že i ta Julia Roberts, když se hroutí, tak vypadá pořád dobře,“ zavzpomínala s úsměvem Hřebíčková.

Jediné, co ji mrzí, je, že se ve filmu neobjevila scéna, na kterou byla nejvíce pyšná. „Byla taková lehce kaskadérská, kdy jsem lezla ze žebříku oknem ze školy. Hrozně mě to bavilo točit, protože to bylo akční. Ale asi to nebylo ono, protože to nakonec vystřihli,“ prozradila herečka.

Až příliš opravdové facky

Její dva osudové muže ve filmu ztvárnili ostřílení matadoři Ondřej Vetchý a Jiří Langmajer. „Ondra mě uměl vyprovokovat jak ke vzteku, tak ke smíchu, což činil především v lehkých improvizacích při natáčení. Během práce se z nás stali přátelé. S Jirkou jsem už manželský pár v minulosti hrála. Teď jsme hned v úvodu filmu museli sehrát bouřlivý rozchod. Musel ode mě snést nemálo bolavých úderů a sám mě ještě podporoval, ať se jich nebojím, ať jdu naplno, aby to působilo skutečně, že to nebolí... Bolelo ho to určitě strašně,“ uvedla Hřebíčková.

Své si užil i Miroslav Táborský, představitel vesnického starosty. „Čekal na mě oříšek v podobě jízdy se sajdkárou. To pro mě byla nejobtížnější část natáčení. Jak jsem se dozvěděl od místních zkušených jezdců, oni sami se dělí na dva typy; na ty, kteří už v příkopu byli, a na ty, kteří tam teprve spadnou,“ vylíčil s úsměvem herec.

Komedii Bezva ženská na krku uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!