Honba za klenotem Nilu: Romantika Michaela Douglase a Kathleen Turner nyní v Africe

Ve volném pokračování Honby za diamantem má mladá spisovatelka Joan Wilderová romantiky takzvaně až po krk. Čím to? Nechte se překvapit! Nalaďte se na dobrodružný film Honba za klenotem Nilu.
Kathleen Turner a Michael Douglas v Honbě za klenotem Nilu.
Kathleen Turner a Michael Douglas v Honbě za klenotem Nilu.
20th Century Fox

reklama

V neděli od 20.00 se na Prima MAX vrátí jedna z oblíbených filmových dvojic. Joan (v podání Kathleen Turner), jedna z nejúspěšnějších spisovatelek dobrodružných romantických příběhů, má za sebou několikaměsíční plavbu po světových oceánech spolu s milovaným mužem (Michael Douglas). Užívá si exotická jídla a kouzelné západy slunce. Zdá se, že je vše tak, jak má být. Jenže každá romantika se brzy omrzí, ono totiž čeho je moc, toho je příliš.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Honba za klenotem Nilu - upoutávka

Když se k tomu připojí spisovatelský blok, Joan je jasné, že se sebou musí něco udělat, dokud je čas. Hodiny nemilosrdně odbíhají a poukazují na tříměsíční zpoždění. Tohle si přece nemůže dovolit! A tak se asi nikdo nepodiví, když Joan skočí po prvním dobrodružství, které se naskytne. Klíčem k příběhu se stává mužný šejk Omar, budoucí sjednotitel kmenů v povodí Nilu. Díky němu mladá spisovatelka zažije dobrodružství, o jakém se jí ani ve snu nezdálo.

Záběry z filmu Honba za klenotem Nilu
Autor: 20th Century Fox Záběry z filmu Honba za klenotem Nilu

I mistr filmař se někdy utne

  • Núbijec, který bojuje s Jackem o Joaninu ruku, má na ruce snubní prsten.
  • Když Ralphovi dojde, že stojí na uhlících, otočí se doleva a odchází. Ale detail jeho kroků ukazuje otočku vpravo.
  • Letoun F-16 je jednou z nejhorších rekvizit v dějinách filmu. Že jde o model, je vidět v každém detailním záběru. Evidentní jsou například „švy“ na oknech a na břiše letadla.
Záběry z filmu Honba za klenotem Nilu
Autor: 20 th Century Fox Záběry z filmu Honba za klenotem Nilu

Kathleen Turner a démon alkohol

Málokdo ví, že hereččiny problémy s alkoholem byly v jeden čas fatální natolik, že ji ohrožovaly na životě. Pila přitom proto, aby alkoholické opojení ulevilo od bolesti způsobené revmatickou artritidou: „Byla jsem hloupá. Nechtěla jsem si ničit žaludek prášky na bolest, tak jsem to řešila vodkou. A zničila si mozek. V poslední fázi jsem k vodce přece jen ještě přidala prášky a sebedestrukce byla dokonána,“ dodává Turner. „Propadala jsem šíleným depresím. V přestávce divadelního představení Absolvent jsem do sebe házela jednu vodku za druhou. Několikrát jsem se zpila do bezvědomí. Naštěstí je to minulost. Ale chci o tom mluvit, abych varovala ostatní.“

Režie: Lewis Teague 
Scénář: Mark Rosenthal, Lawrence Konner 
Kamera: Jan de Bont 
Hudba: Jack Nitzsche 
Hrají: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito, Spiros Focás, Holland Taylor

Dobrodružný film Honba za klenotem Nilu uvidíte v neděli ve 20.00 na Prima MAX!

reklama

reklama