Hon na ponorku: Odpovědnost za soudný den v rukou Seana Conneryho

Emigrace. Rozhodnutí utéct železné oponě není snadné a provedení útěku ještě těžší. Když jste ale kapitánem atomové ponorky, můžete počítat s pořádnou dávkou dobrodružství. Podívejte se na jeden z nejúspěšnějších thrillerů všech dob – Hon na ponorku.
Sean Connery v hlavní roli dramatu Hon na ponorku
Sean Connery v hlavní roli dramatu Hon na ponorku
Paramount Pictures

reklama

V úterý od 20:00 na Prima MAX uvidíte, jak kapitán válečné ponorky Marko Ramius (Sean Connery) a jeho důstojníci mají života v rudé zóně plné zuby. Rozhodnou se utéct do Spojených států a útěk provést během plánované zkušební plavby. Krok je to ale od samého začátku problematický.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hon na ponorku - upoutávka

Ponorka s názvem Rudý říjen, kterou Marko Ramius řídí, je Sověty považována za tajnou zbraň díky inovovanému bezhlučnému provozu. Jsou ochotni bránit jejímu doplutí do USA nejen za cenu životů posádky, ale i za cenu její destrukce.

Jenže zatímco se Ramius a jeho tým snaží prchnout do svobodných vod, netuší, že má nepřátele i na druhé straně břehu. Američané totiž uvěřili báchorce o šíleném kapitánovi, který si nepřeje nic jiného než rozpoutání třetí světové války.

Záběry z filmu Hon na ponorku
Autor: Paramount Pictures Záběry z filmu Hon na ponorku

Perličky ze zákulisí filmu Hon na ponorku

  • Sean Connery roli nejprve odmítl. Scénáře se tehdy posílaly faxem a odesílající v průvodním dopise zapomněl uvést, že se jedná o historický film. Conneryho odpovědí tak bylo jednoznačné ne, protože se mu zdála zápletka nereálná pro období po skončení studené války. Teprve když se nedorozumění vysvětlilo, roli s nadšením přijal.
  • Aby divák nebyl zmatený, ve které ze tří ponorek se zrovna odehrává děj, přišli filmaři s barevným osvětlením. Rudý říjen má interiér nasvícený modře, ponorka Konovalov zeleně a Dallas červeně.
  • Roli Jacka Ryana vzal Alec Baldwin až poté, co ji odmítl Harrison Ford.
  • Paruka Seana Conneryho stála 20 000 amerických dolarů.
  • Rudý říjen je upravenou verzí skutečné ponorky Typhoon. Ponorky Typhoon jsou největšími na světě: měří na délku 175 metrů. Existuje jich celkem 6.
Záběry z filmu Hon na ponorku
Autor: 20th Paramount Pictures Záběry z filmu Hon na ponorku

Chybička se vloudí

  • Ačkoliv se příběh odehrává v roce 1984, v Ryanově bytě je na stole číslo vědeckého časopisu Proceedings z roku 1987.
  • Hasicí přístroje v ponorce Rudý říjen jsou od amerického výrobce Amerex z Alabamy.
  • Herec Larry Fergusson (kapitán lodi Watson) nosí štítek se svým skutečným jménem namísto jména hereckého – Watson.
  • V některých záběrech modelů ponorek jsou viditelné dráty, na kterých ponorky visí.

Dejte si veleúspěšný thriller Hon na ponorku se Seanem Connerym v úterý ve 20:00 na Prima MAX! 

reklama

reklama