Hodinový manžel: Jsou herečtí představitelé zruční i ve skutečnosti? Odpověď leckoho zklame

Úspěch komedie Hodinový manžel byl způsoben nejen charismatickými herci, ale i neokoukaným námětem – kdo by jejich služeb nevyužil?
V hlavních rolích: David Novotný, Bolek Polívka, David Matásek a Lukáš Latinák.
V hlavních rolích: David Novotný, Bolek Polívka, David Matásek a Lukáš Latinák.
H.C.E.

reklama

V pátek od 20:00 na Prima MAX vás pobaví Bolek Polívka, David Novotný, David Matásek a Lukáš Latinák; to jsou totiž hlavní hvězdy komedie, která pobaví snad úplně každého. Už během natáčení nebyla o legraci nouze. Zmínění pánové museli prokázat svou manuální dovednost, přitom v soukromí patří spíše za nešiky.

Domácí nešikové

„Jsem tak i okolím brán, takže se po mně raději nic nechce. Naštěstí jsem se ještě ale nedostal do takové nouze, abych si musel pomoci sám. Nedopadlo by to dobře,“ prozradil Novotný. „Pokud bych měl něco opravit, skončilo by to katastrofou, což moje žena ví. Proto mě k ničemu nepouští, udělá to sama nebo zavolá profesionály. Já nad tím vším pouze dohlížím, takže nemůžu způsobit žádnou škodu,“ přidal se s úsměvem Polívka.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hodinový manžel - upoutávka

Diplomaticky se ohodnotil David Matásek, který svoji zručnost přirovnal ke zpívání lidí ve sprše. „Dělám to vášnivě rád, ale vášnivě blbě. Obvykle to vždycky pokazím a musí pak přijít skutečný odborník,“ svěřil se na premiéře filmu. Ústřední čtveřice hrdinů si sedla i po lidské stránce. „Známe se spolu přes dvacet let, chemie mezi námi funguje. Vždycky se rádi vidíme, bylo to moc fajn,“ potvrdil Matásek. 

Scénář přesvědčí

Režisér a scenárista Tomáš Svoboda, který tímto snímkem debutoval, si považoval, jakou hereckou sestavu se mu podařilo získat. Ve filmu si zahrála také Jitka Čvančarová, Zuzana Norisová, Eva Holubová, Nina Divíšková, Lenka Vlasáková, Dana Batulková, Simona Babčáková, Norbert Lichý nebo Andrej Hryc.

„S někým jsem se znal z předchozí práce u divadla. Davida Matáska například z projektu Bouda v Národním divadle a Bolka Polívka přes jeho dceru Kamilu, která byla mojí spolužačkou v ročníku. Další musel přesvědčit scénář. Tak je tomu koneckonců dodnes. Scénář je to, co je nejpřesvědčivější... Když tedy pominu honorář. Ale ani ten nehraje většinou rozhodující roli,“ prohlásil režisér, který na svůj první natáčecí den za kamerou nikdy nezapomene.

„Byl jsem tři měsíce po transplantaci ledviny, takže obava nebyla o profesní dovednosti, ale o zdraví. Všichni byli nesmírně vstřícní, tak to šlo mimořádně dobře,“ vylíčil Svoboda, který mohl být s výsledkem nadmíru spokojený. Jeho první celovečerní biják totiž skončil v kladných číslech. Rozpočet filmu činil 17,5 milionu korun, tržby dosáhly 31 milionů korun.

Převážná část natáčení probíhala v Nymburku, kde filmaři objevili ideální bazén pro nepovedené podnikání ústřední čtveřice. Dále se štáb ocitl v několika pražských lokacích, v Poděbradech nebo na Slovensku v Nízkých Tatrách.

Komedii Hodinový manžel uvidíte v pátek od 20:00 na Prima MAX nebo si ji můžete přehrát v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!