Historická love story Tristan a Isolda

Tenhle hollywoodský biják se natáčel převážně v Čechách, a to na Křivoklátsku a v Průhonickém parku. Na snímku se z velké části podíleli čeští herci a tvůrci, a vikingská loď, která se ve snímku objeví, byla postavena v Přerově! Uvidíte v sobotu ve 20.00 na Prima MAX!
 Záběry z filmu Tristan a Isolda
Záběry z filmu Tristan a Isolda
2006 20th Century Fox UK
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mnozí věří, že se to opravdu stalo. Podle prastaré keltské legendy byl Tristan (James Franco) královským synem. Brzy po narození se stal sirotkem, přesto se mu dostalo rytířského vychování.

Tristan a Isolda - upoutávka
Tristan a Isolda - upoutávka

Vyrostl v krásného čestného muže a usadil se na dvoře svého strýce, lorda Marca, kterému pomohl zvítězit nad mnoha nepřáteli. Když se pak lord Marc měl stát králem, musel se oženit. Jeho vyvolenou se stala krásná Isolda (Sophia Myles).

Záběry z filmu Tristan a Isolda
Autor: 2006 20th Century Fox UK Záběry z filmu Tristan a Isolda

Pro ně připravený nápoj lásky, ale omylem vypila Isolda s Tristanem. Zamilovali se, ale Isolda se přesto stala ženou Marcovou. Milenci se scházeli tajně až do té doby, než byli přistiženi a Tristan musel odjet ze země. Bez své Isoldy ale chřadl a v největším zoufalství se rozhodl zradit přátelství Marca a pro svou milovanou se vypravit. Přestože jim mnozí nepřáli, jejich láska přežila v legendách celé věky.

Dívejte se v sobotu ve 20.00 na Prima MAX.

 Záběry z filmu Tristan a Isolda
Autor: 2006 20th Century Fox UK Záběry z filmu Tristan a Isolda

Možná jste o filmu Tristan a Isolda netušili, že...

  • Úvodní scéna, při níž hoří dřevěný hrad, se natáčela nedaleko Průhonic, u obce Zdiměřice. Objekt byl postaven speciálně pro tuto scénu a na svém místě stál hrad zhruba týden před tím, než jej tvůrci podle scénáře spálili. Byly do něj zakomponovány i takové detaily jako interiéry. Vnitřek hlavní části hradu však neexistoval, scény odtamtud se točily ve studiu.
  • Režisér Kevin Reynolds, který se nakonec projektu chopil, má s historickým dramatem již spoustu zkušeností. V roce 1991 natočil známější verzi Robina Hooda s dovětkem Král zbojníků a s Kevinem Costnerem v hlavní roli. V roce 2002 přišel s dobrodružným dramatem Hrabě Monte Cristo. A v roce 2006 spatřili světlo světa Tristan a Isolda. 
  • Z českých herců zde můžete poznat Marka Vašuta, Miroslava Šimůnka či mladého Tomáše Poláka.

Režie: Kevin Reynolds
Scénář: Dean Georgaris
Kamera: Arthur Reinhart
Hudba: Anne Dudley
Hrají: Sophia Myles, James Franco, Hans Martin Stier, Rufus Sewell, Leo Gregory, Bronagh Gallagher, Thomas Brodie-Sangster, Lucy Russell, Barbora Kodetová, Marek Vašut
Rok uvedení: 2006​

Reklama
Reklama