Forrest Gump: Co zaplatil Tom Hanks ze svého a proč nevzniklo pokračování?

Žánrový mix Roberta Zemeckise se stal jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob a dodnes si na něj rádi zavzpomínáme. A vždy to stojí za to.
Tom Hanks se jako Forrest Gump zapsal do srdcí diváků.
Tom Hanks se jako Forrest Gump zapsal do srdcí diváků.
1994 Paramount Pictures

reklama

V neděli od 20:00 na Prima MAX uvidíte jeden z nejmilovanějších filmů všech dob. A to přestože nedávno v zámoří vyvolal určité kontroverze. Americký film s Tomem Hanksem v hlavní roli, jehož rozpočet činil 55 milionů dolarů, vydělal neuvěřitelných 623 milionů dolarů. A to během natáčení producenti šetřili každý dolar.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Forrest Gump - upoutávka

Vydřený běh

Když si například Hanks s režisérem Robertem Zemeckisem usmysleli, že poté, co Forresta opustí jeho životní láska Jenny, začne běhat a poběží tři roky v kuse, aby překonal stesk a zklamání, setkali se s velkým odporem. „Studio řeklo, že by to bylo moc nákladné a že si to nemůže dovolit. Zkoušeli jsme to všemožně protlačit, ale oni byli zásadně proti. Nebyla s nimi vůbec řeč. My to ale nechtěli vzdát. Nakonec jsme si s Robertem řekli, že to tedy zaplatíme ze svého. Půl na půl. Měli jsme jen jednu podmínku, že se pak s námi budou muset podělit o malinkou část výdělku. Na to už slyšeli. Musím říct, že ten běh levný rozhodně nebyl, ale stálo to za to,“ prozradil s úsměvem v jednom z rozhovorů Tom Hanks.

Úspěch a budoucí vyhlídky

Jak by také ne. Nejenže díky tomu svoji investici několikanásobně zhodnotil, ale tato scéna dodala filmu úplný jiný rozměr a stala se legendární. Výsledkem bylo třináct nominacích na Oscara, z toho šest cen včetně sošky za nejlepší snímek. Lidé po celém světě hltali příběh prosťáčka Forresta Gumpa. „Jakmile jsem si přečetl scénář, tušil jsem, že by to mohlo být úspěšné. Nikdy by mě ale nenapadlo, že až tak... Všechno si náramně sedlo. Byla to úžasná práce, úžasné natáčení. Nikdy na to nezapomenu,“ vyznal se slavný herec. 

Nebylo proto překvapením, že scenárista Eric Roth začal ihned chystat pokračování. Film měl končit bombovým útokem v Oklahoma City, což měl hlavní hrdina svým tradičním svérázným způsobem okomentovat. Ke smůle všech odevzdal scénář 10. září 2001. Tedy pouhý den předtím, než USA zasáhly teroristické útoky, které šokovaly celý svět. Od té doby leží jeho námět v šuplíku a realizace natáčení je v nedohlednu.

Slavného Forresta Gumpa uvidíte v neděli od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama