Fenomenální Robin Williams jako Táta v sukni a jeho další filmoví kolegové ve spodničkách

Někdy ani tomu nejtvrdšímu chlapovi nezbyde, než se vydávat za ženu. Jak to dopadne, když se táta převleče za chůvu, se koukněte v pondělí ve 20.00 na Prima MAX!
Robin Williams
Robin Williams

reklama

Představa, že vám manželka zakáže vídat vlastní děti, je dost hrozná. Co by ale pravý táta neudělal, aby mohl s dětmi trávit co nejvíce času? Robin Williams to ve filmu Táta v sukni vyřešil po svém.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Táta v sukni - upoutávka

Nahodil sukni s několika spodničkami, šílenou paruku a brýle, naplnil podprsenku vycpávkami a vyrazil do boje v plné polní jako chůva paní Doubtfireová. I když nemotorná chůva není ideálem ženské krásy, ve filmu si s ní užijeme spousty zábavy a nakonec dojde možná i na ten happy end. I když, kdo ví?

Na skvělou komedii se podívejte v pondělí ve 20.00 na Prima MAX.

Táta v sukni
Autor: 20th Century Fox Táta v sukni

Režie: Chris Columbus 
Scénář: Randi Mayem Singer, Leslie Dixon 
Kamera: Donald McAlpine 
Hudba: Howard Shore 
Hrají: Robin Williams, Sally Field, Pierce Brosnan, Harvey Fierstein, Polly Holliday, Matthew Lawrence, Mara Wilson, Robert Prosky, Anne Haney, Martin Mull, Terence McGovern, Rick Overton
Rok uvedení: 1993

Role chůvy paní Doubtfireové Robinu Williamsovi sedla.
Role chůvy paní Doubtfireové Robinu Williamsovi sedla.

A jak dopadli ostatní herci v ženských rolích?

1. Tootsie

Ne vždycky ale vypadají muži převlečení za ženy jako stará babča. Teď se pojďme podívat na chlapy v sukních, kterým to v silonkách a s vyššími podpatky vcelku seklo.

Co třeba Tootsie? Tedy vlastně Dustin Hoffman, kterému ve stejnojmenném filmu nechtěli dát práci jako muži a nezbylo mu tedy nic jiného než skočit do ženských šatů. Jeho Dorothy Michaelsová se stane nejen miláčkem celé Ameriky, ale i královnou srdcí mnoha Američanů.

Kdo by si nevzpomněl na vnitřní drama, kdy Michael, vydávajíc se ovšem za Dorothy, řeší bídnost partnerských vztahů se svojí nejlepší kamarádkou, kterou ale jako muž vášnivě miluje. A do toho její otec, který zase miluje Dorothy! Tohle přece nemůže dobře dopadnout.

Dustin Hoffman jako Dorothy Michaelsová.
Dustin Hoffman jako Dorothy Michaelsová.

2. Někdo to rád horké

V některých filmech si natáhly spodničky rovnou dvě kočky. Nebo spíš kocouři? Ale i když jim to vážně slušelo, vedle největší sexbomby všech dob neměli šanci. Ano, mluvíme o filmu Někdo to rád horké, kde se do šatů, paruk a kloboučků oblékli Tony Curtis a Jack Lemmon. V nočních košilkách vypadali sice fakt dobře, ale uznejte sami, že největším lákadlem byla stejně blonďatá Marylin Monroe.

Tony Curtis, Jack Lemmon a božská Marylin - silná trojka filmu Někdo to rád horké.
Tony Curtis, Jack Lemmon a božská Marylin - silná trojka filmu Někdo to rád horké.

Převlek svůj účel splnil, z města se jim uniknout povedlo a ještě si užili spoustu legrace. Pamatujete si na legendární scénu na jachtě, kdy se Daphne v podání Jacka Lemmona snaží uniknout projevům lásky milionáře?

Jako mužům jim to asi sluší víc, nemyslíte?
Jako mužům jim to asi sluší víc, nemyslíte?

3. Charleyova teta

Ani český rybníček naštěstí není o tento fenomén ochuzen. A ještě když má ztvárnění ženy na svědomí Lubomír Lipský, je o porci humoru postaráno. Ženský převlek si střihl rovnou dvakrát. Poprvé v divadelní adaptaci románu Charleyova teta. Kromě tradičních peripetií vyplývajících z podstaty převleku muže za ženu je postava tetičky okořeněna ještě skutečností, že žije v Brazílii. Slovy Lubomíra Lipského: "Já jsem Charleyova teta z Brazílie, pravlasti opic." Podruhé se jako žena objevil v cirkusové komedii Šest medvědů s Cibulkou.

V Divadle Na Jezerce v Charleyově tetě exceluje Lubomír Lipský dodnes.
Autor: Archiv Divadla Na Jezerce V Divadle Na Jezerce v Charleyově tetě exceluje Lubomír Lipský dodnes.

4. Po čem ženy touží

Není se čemu divit, že občas filmaři vyšlou herce na zkušenou do světa žen. Ostatně, jakého chlapa by nezajímalo podívat se na svět z ženské perspektivy. Vzpomeňte si třeba na průšviháře Mela Gibsona. Ač ho známe spíš z rolí ryzích „chlapáků“ ze série Smrtonosná zbraň nebo Statečného srdce a nezakl se ani Umučení Krista, jež dokonce režíroval, i on pronikl do tajů ženství. Zatím jen na stříbrném plátně – a výsledkem byl film Po čem ženy touží. Jeho šovinistický Nick, který po zásahu elektrickým proudem začíná slyšet, co si ženy doopravdy myslí, najednou poznává, že nemá ve skutečnosti tak pěkný zadek a že vytrhávat si chlupy na nohách voskem je dost bolestivá záležitost.

Mel Gibson objevuje ženský svět.
Mel Gibson objevuje ženský svět.

reklama

reklama