Einstein: Kolik kilo musel Kotek zhubnout a z čeho byla Polívková nervózní?

I potomci Alberta Einsteina nesou jeho charakteristické vlastnosti – ať už se jedná o genialitu, či neskrývanou výstřednost. O tom je nový zábavný krimiseriál.
Vojta Kotek jako Einstein.
Vojta Kotek jako Einstein.
FTV Prima

reklama

V sobotu od 20:15 se na Primě rozjede nový osmidílný kriminální seriál, který slibuje všechno, co má tento žánr splňovat: napětí, nečekané zápletky, milostné scény a samozřejmě humor. Hlavní roli profesora Filipa s vysokým IQ, který zdědil genialitu od svého prapradědečka Alberta Einsteina a nyní vypomáhá u kriminální policie jako konzultant, ztvárnil Vojtěch Kotek. Jeho maminku, tak jako například v komediích Snowboarďáci či Rafťáci, Veronika Freimanová.

„A musím říci, že jsme za to oba rádi. V průběhu let už je to poněkolikáté, co se spolu setkáváme na stejných pozicích matka a syn. Oba jsme v seriálu potomci Einsteina, tudíž oba tak trochu správně blázniví. Moje postava je psycholožka a psychoterapeutka,“ prozradila herečka. „Hrát s Veronikou je pro mě vždycky velké potěšení. Musím říci, že se s mojí maminkou zná a v něčem mi ji skutečně připomíná. To se pak hraje samo,“ pochvaloval si Kotek.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Einstein - Případy nesnesitelného génia (1) - upoutávka

Náročné natáčení i hubnutí

Jinak pro něj natáčení ale bylo velmi náročné. „Musel jsem se naučit mraky textu. Moje postava, jak má geniální mozek, tak mluví strašně rychle a ještě k tomu používá dost složité výrazy, takže jsem si některé věci musel dostudovávat, abych tomu alespoň trochu rozuměl a věděl, o čem mluvím. Kvůli tomuto projektu jsem zhubl skoro dvacet kilo. Ale bylo to strašně zábavný a moc mě to bavilo, včetně těch kaskadérských, mnohdy nebezpečných kousků, které jsem sám absolvoval. Třeba skákání z mostu,“ vylíčil herec.

Odvaha pod palbou

V roli komisařky Lenky Vrabcové se představí herečka Anna Polívková. Aby působila přirozeně, před natáčením dokonce absolvovala kurz, kde se učila, jak zacházet se zbraní. „Chodila jsem na střelnici, kde jsem měla výcvik. Moc se mi to líbilo a střelci ze mě byli hrozně nadšení. Při natáčení jsem zjistila, jak mě strašně baví mít tu pistoli a být jako naoko drsná,“ svěřila se Polívková.

Stejně jako Vojta Kotek i ona se v akčních scénách nenechávala zastupovat dublérkou. „Kromě jedné honičky v autě jsem kaskadérku neměla. Nebylo to zase až tak těžký. Snad jen jeden moment, kdy jsem měla někoho zezadu napadnout. Byla jsem z toho tak nervózní, že jsem přišla tak o půl dialogu dřív,“ uvedla s úsměvem.

V dalších rolích uvidíme například Pavla Zedníčka, Evu Josefíkovou, Marka Němce nebo Šárku Vaculíkovou.

První díl seriálu Einstein – případy nesnesitelného génia uvidíte v sobotu od 20:15 na Primě.

reklama

reklama