Dvojí obvinění jako poukázka na beztrestnou vraždu

Tradiční, lehce předvídatelný, ale skvěle natočený thriller s kvalitím hereckým ansáblem a zajímavým vhledem do americké legislativy. Prostě radost se podívat!
 Tommy Lee Jones tentokrát v roli cílevědomého kurátora.
Tommy Lee Jones tentokrát v roli cílevědomého kurátora.
archiv Prima

reklama

Režisér Bruce Beresford zodpovědný třeba za oscarový snímek Řidič slečny Daisy z roku 1989 tentokrát vsadil na klasický thriller. Příznivci krásné Ashley Judd budou nadšeni, protože zde ztvárnila hlavní roli, ale i vy ostatní určitě nebudete zklamáni. Na Ashley se moc příjemně kouká a její mužský parťák Tommy Lee Jones je jasná záruka kvality.

Dvojí obvinění je určitě nadprůměrné drama, i když zápletka není bůhvíjak originální a nedalo by práci najít ve filmové historii pár obdobných. Celková atmosféra snímku, napětí i herecké výkony to však bohatě vyváží.

Podívejte se na televizní upoutávku k filmu Dvojí obvinění:

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Dvojí obvinění - upoutávka

Šokující probuzení

Libby (Ashley Judd) má vše, co si jen může přát. Manžela, co ji miluje, zdravého syna, peníze i přátele. Její život se však promění v noční můru poté, co se po romantické projížďce lodí probudí na palubě bez manžela, zato celá zakrvácená a s nožem – zbraní, kterou podle soudu svého muže zavraždila.

Libby je zatčena a odsouzena, ale ještě před nastoupením do vězení stačí uprosit svoji kamarádku Angelu, aby se po dobu trvání trestu ujala jejího syna Mattyho. Ale pak se stane něco, co nebylo v plánu. Při jednom z telefonických hovorů s Mattym z vězení uslyší Libby na druhé straně, jak někdo otevřel dveře, a vzápětí, těsně před tím, než se hovor přeruší, její syn vykřikne „Tati!“

No co vám budeme povídat. Nudit se nebudete.

Libby přiměje svou nejlepší kamarádku Angie (Annabeth Gish), aby adoptovala jejího pětiletého syna.
Autor: archiv Prima Libby přiměje svou nejlepší kamarádku Angie (Annabeth Gish), aby adoptovala jejího pětiletého syna.

Věděli jste o filmu Dvojí obvinění, že...

  • Komerčně snímek slavil nebývalý úspěch. Při budgetu 70 miliónů dolarů dosáhly jeho celosvětové tržby téměř 180 miliónů.
  • Podle americké ústavy a jejího 5.dodatku nemůžete být odsouzeni dvakrát za stejnou věc. Z toho vychází název snímku - Dvojí obvinění – a rovněž i hlavní zápletka. Teoreticky tedy, pokud by byl člověk již jednou odsouzen za vraždu partnera a náhodou by se ukázalo, že partner je živ a zdráv, mohli byste ho podle amerického právního systému zabít klidně v pravé poledne na Times Square a nic by se vám nestalo.
  • Původně měla roli Libby hrát Jodie Foster, ale kvůli těhotenství musela ze smlouvy odstoupit.
Libby začíná zjišťovat, že za zmizením jejího manžela může být něco víc.
Autor: archiv Prima Libby začíná zjišťovat, že za zmizením jejího manžela může být něco víc.

Muška, co se nevychytala...

Když Libbyn manžel Nick vystupuje na aukci, říká o sobě, že je třicátníkem. Později ale, když ho Travis konfrontuje s kopií jeho řidičského průkazu, rok jeho narození (1954) prozrazuje, že je již pětačtyřicátníkem (v roce natáčení 1999).

reklama

reklama