Dva misionáři Terence Hill a Bud Spencer se nebojí uštědřit rány ani církvi

Desátý společný snímek oblíbené dvojky italských komiků, Buda Spencera a Terence Hilla. Tentokrát nás zavede do Jižní Ameriky ve šťavnatém mixu rvaček, fórků a náboženské satiry.
Terence Hill a Bud Spencer jako Dva misionáři.
Terence Hill a Bud Spencer jako Dva misionáři.
Produzione Cinematografiche Inter.Ma.Co

reklama

V pátek od 20.00 na Prima MAX uvidíte jednu z nejslavnějších dvojic v dějinách komedie. Ocitáme se v roce 1890 na malém ostrůvku v Jižní Americe, kde žili dva misionáři – otec Pedro (Bud Spencer) a otec G (Terence Hill). Žili tu spolu s domorodci v harmonickém svazku, který se ale ne vždy řídil přísnými osnovami církve. Místnímu biskupovi bratři již dlouhou dobu leželi v žaludku. Nevoněly mu jejich neortodoxní postupy a vrcholem všeho byla papouščí farma, kterou si misionáři na ostrově zřídili, aby prodejem opeřenců vylepšili situaci nejnuznějších obyvatel ostrova.

Dva misionáři - upoutávka
Dva misionáři - upoutávka

Když se oba bratři jednoho dne vylodili se svým nákladem papoušků a černého pepře ve městě, kde chtěli vše prodat, byli postaveni před nemilou novinu. Místní guvernér, hamižný markýz Gonzaga, svévolně snížil cenu pepře tak, že místo předpokládané tržby by se bratři vrátili domů jen s pár drobnými. To ovšem netušil, s kým se pouští do křížku... 

Záběry z filmu Dva misionáři
Autor: STUDIOCANAL S.A. Záběry z filmu Dva misionáři

V roce 1974 byli Bud Spencer i Terence Hill na vrcholu svých sil. Bylo jim 45 a 35 let a před sebou měli ještě osm dalších snímků (z celkových 18, které spolu natočili). Ve Dvou misionářích ustoupila trochu do pozadí obvyklá italská ztřeštěnost a i pěstní souboje se většinou obešly bez zbytečných gagů. Režisér vsadil na komedii v odlehčené verzi a vyšlo mu to. Vtípků a konverzačního humoru je tu pořád dost, ale není ho tu křečovitě příliš, a místo obvyklé porce fackovaček se nám dostane jiné, možná i kvalitnější „výplně“: nevěřící část publika například potěší trefná kritika církve a prostředí ze zapomenutého kousku země dodává filmu vizuálně atraktivní kulisy.

Zkrátka zasmějete se, a to i pokud Bud Spencer a Terence Hill nepatří k vašim hrdinům z mládí. Stačí se jen trochu naladit na jejich notu.

Záběry z filmu Dva misionáři
Autor: STUDIOCANAL S.A. Záběry z filmu Dva misionáři

Režie: Franco Rossi
Scénář: Franco Rossi, Gianfranco Clerici, Augusto Caminito
Kamera: Gábor Pogány
Hudba: Maurizio De Angelis, Guido De Angelis
Hrají: Bud Spencer, Terence Hill, Robert Loggia, Jean-Pierre Aumont, Jacques Herlin, Riccardo Pizzuti, Maria Cumani Quasimodo, Lorenzo Piani, Mario Pilar, Giancarlo Bastianoni

Komedii Dva misionáři uvidíte v pátek od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama