Důstojné rozloučení Kmotra III

Neuznávanější trilogií filmového světa je Pán prstenu, ale v těsném závěsu za ním je rozhodně Kmotr. Na třetí pokračování této kultovní ságy si diváci museli počkat celých 16 let, ale to čekání stálo za to. Užijte si závěrečných 162 minut třetího dílu Kmotra v úterý ve 20.00 na Prima MAX.
Záběry z filmu Kmotr III
Záběry z filmu Kmotr III
20th Paramount Pictures

reklama

Velkolepá mafiánská sága se uzavírá. Děj posledního Kmotra, na kterém se vedle autora knižních předloh Maria Puza scenáristicky podílel i sám režisér Francis Ford Coppola, nás zavede na sklonek sedmdesátých let za hlavou mafiánské rodiny a stárnoucím patriarchou rodu Corleonových.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Kmotr 3 (4) - upoutávka

Šedesátiletý Michael (Al Pacino) stále pevnou rukou ovládá své impérium, zároveň se však velmi touží oprostit od kriminální minulosti a své obchody legalizovat.

Záběry z filmu Kmotr III
Autor: 20th Paramount Pictures Záběry z filmu Kmotr III

Jeho zájem se přesunul od hazardu k nemovitostem a investičním bankám. A stal se z něho zbožný a vůči církvi nesmírně štědrý člověk. Přízeň Vatikánu, kde zná několik vysoce postavených lidí, má totiž v jeho proměně v bezúhonného byznysmena sehrát důležitou roli. Jako svého nástupce jmenuje Vincenta Manciniho (Andy Garcia), nelegitimního syna Sonnyho Corleona. Minulost však z vlastního života tak lehce vymazat nejde a je jen otázkou času, kdy Michaela dostihne.   

Záběry z filmu Kmotr III
Autor: 20th Paramount Pictures Záběry z filmu Kmotr III

Věděli jste o trojce Kmotra, že…

 • Michaelovu dceru Mary měla původně hrát Winona Ryder. Těsně před začátkem natáčení ale onemocněla, a tak ji režisér musel nahradit. V úvahu přicházela Julia Roberts, ale protahované natáčení kolidovalo s dalšími jejími projekty. O roli se zajímala i Madonna, ale Coppolovi už připadala stará. Nakonec výběr padl na Coppolovu dceru Sofii, s čímž vedení Paramountu nesouhlasilo, ale obsazení se již nezměnilo.
 • Kritici označují výkon Sofie Coppoly jako fatální a mimo jiné za něj obdržela Zlatou malinu za nejhorší vedlejší herečku a nejhorší novou hvězdu roku 1990. Mafiánská trilogie má na kontě 9 zlatých sošek a 20 nominací, poslední díl si přitom ocenění neodnesl jediné. Všechny jeho nominace (7) zůstaly neproměněné, jelikož ten rok Akademii učaroval snímek Tanec s vlky. Pro porovnání, všechny tři díly Pána prstenu posbíraly celkem 17 Oscarů a 13 nominací.
 • Na rozdíl od prvních dvou částí vznikl Kmotr III. až na několik scén natočených v New Yorku prakticky celý v Itálii. V exteriérech v Římě a jeho okolí, v sicilském Palermu a Taormině a také v dekoracích postavených ve čtyřech největších ateliérech římského studia Cinecitta.
 • Z klíčových členů štábu zůstali ze dvojky jen kameraman Gordon Willis, výtvarník Dean Tavoularis a samozřejmě spoluautor scénáře, autor románové předlohy Mario Puzo.   
  Záběry z filmu Kmotr III
  Autor: 20th Paramount Pictures Záběry z filmu Kmotr III
   

  Režie: Francis Ford Coppola
  Předloha: Mario Puzo (kniha)
  Scénář: Francis Ford Coppola
  Kamera: Gordon Willis
  Hudba: Carmine Coppola
  Hrají: Al Pacino, Diane Keaton, Talia Shire, Andy Garcia, Eli Wallach, Joe Mantegna, George Hamilton, Bridget Fonda, Sofia Coppola, Raf Vallone, Donal Donnelly,Richard Bright
  Rok uvedení: 1990

 •  

reklama

reklama