Drahé tety a já: Prvorepublikové hvězdy se pohádaly kvůli malichernosti. O co šlo?

Normalizační komedie Drahé tety a já stojí nejen na vyděšeném herectví Jiřího Hrzána, nýbrž i na výkonech dvou prvorepublikových div. Jak probíhalo natáčení?
Nataša Gollová a Eva Svobodová ve filmu Drahé tety a já.
Nataša Gollová a Eva Svobodová ve filmu Drahé tety a já.
Bonton

reklama

Ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX uvidíte komedii s detektivní zápletkou a hvězdným obsazením, která baví už několik generací. Natočil ji režisér Zdeněk Podskalský, který do role popletených tet obsadil prvorepublikové herečky Natašu Gollovou a Evu Svobodovou.

Nekončící hašteření

„Obě dámy si vybral s velikou pietou a obdivem. Moc hezky o nich vždycky vyprávěl. Po celou dobu natáčení prý byly velmi milé, naprosto bezproblémové. Když jsem ten film poprvé viděla, pamatuji si, že mě tehdy velmi mrzelo, že nejsem tak stará, abych jednu z těch tet mohla hrát já,“ prozradila během života herečka Jiřina Jirásková, která byla režisérovou životní partnerkou. 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Drahé tety a já - upoutávka

 „Měl jsem tam sice jen pár natáčecích dní, ale vzpomínky na to mám hezké. Gollová se Svobodovou byly nesmírně upovídané. Ty byly schopné prokecat celé dny a u toho pokuřovat jednu cigaretu za druhou. Po natáčení spolu sedávaly u vína a v hovorech vesele pokračovaly dál. Pak se ale kvůli jedné blbině pohádaly. Jedna z nich, teď už nevím která, nechtěla té druhé dát svůj recept na bábovku. Trvalo několik dní, než se zase usmířily,“ zavzpomínal s úsměvem Jan Skopeček, který ztvárnil manžela paní hostinské.

Pořádně drahé fekálie

Jak bylo režisérovým zvykem, i tentokrát natáčel v jižních Čechách v blízkosti své chalupy v Malenicích – konkrétně v obcích Koječín, Jiřetice, Kakovice nebo Vlachovo Březí. Kuriózní historku z natáčení nakonec přidal i Podskalského syn Zdeněk. „Potřebovali narychlo sehnat policejní vůz. Nakonec přemluvili kapitána z místní stanice, aby jim zapůjčil jejich auto. Kaskadér ho ale během hodiny zničil a když ho odváželi, spadlo do fekální jímky. Musel přijet jeřáb, aby ho vytáhl. Bylo nepojízdné a po strop plné fekálií. Průjezd vesnicí policejním vozem se tak stal nejdražším záběrem celého filmu,“ popsal Podskalský mladší.

Komedii Drahé tety a já uvidíte ve čtvrtek od 20:00 na Prima MAX.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!