Dovedete si představit život v ZOO? Matt Damon a jeho děti vám to ukážou!

Když Benjaminovi zemře manželka a zanechá po sobě dvě děti, zhroutí se mu svět. Ale všechno smutné má svůj konec, po kterém následuje zasloužené štěstí. Tentokráte v podobě vlastní zoologické zahrady! Nevěříte? Nalaďte si film pro celou rodinu Koupili jsme zoo. V sobotu ve 20.00 na Prima MAX!
Koupili jsme ZOO - Obrázek 1
Koupili jsme ZOO - Obrázek 1
archiv FTV Prima

reklama

Benjamin Mee (Matt Damon) je úspěšným novinářem a spisovatelem, ale osudová rána v podobě ztráty manželky a matky jejich dětí ho přiměje zamyslet se nad dosavadním životem. Chce vůbec udržet život ve starých kolejích, který jemu i dětem připomíná maminku doslova na každém kroku? Samozřejmě ne! A tak se rozhodne vyměnit život v Los Angeles za venkov a dům s rozsáhlými pozemky na kterých sídlí... zoologická zahrada.

Koupili jsme ZOO - Obrázek 4 Foto:

O zvířata se z posledních sil stará tým krásné chovatelky Kelly Fosterové (Scarlett Johansson). Původní majitel zkrachoval, zoo se potýká s finančními těžkostmi a utracení zvířat je reálnou hrozbou. Ačkoliv bez zkušeností, Benjamin napne všechny své síly a čas aby zvířátka zachránil a zoo znovu otevřel, ale také aby byl úsměv na tvářích jeho dětí stále častější.

Koupili jsme ZOO - Obrázek 6
Autor: archiv FTV Prima Koupili jsme ZOO - Obrázek 6

Film podle skutečné události

Benjamin Mee je herec a spisovatel, kterému zemřela žena na rakovinu. Po její smrti se rozhodl koupit zoo na anglickém venkově, v Devonu. Opětovně byla otevřena v roce 2007 pod názvem Dartmoor Wildlife Park. O své životní zkušenosti napsal Benjamin Mee knihu, která se stala předlohou pro jeden z nejúspěšnějších rodinných filmů posledních let. Filmaři zoo postavili 50 km od Los Angeles a její realizace trvala stočlennému týmu tři čtvrtě roku.

Tvůrci Benjamina nejen uctili roličkou – uvidíte ho i s dcerou v záběru, kdy Matt Damon šplhá na poražený strom – ale také si z něj udělali přátelskou legraci. Dcera Rosie ve filmu mluví o svém otci jakožto o ‘hezčím než jsou ostatní tatínkové, protože většině z nich chybí vlasy‘. Reálný Benjamin Mee je zcela holohlavý.

Koupili jsme zoo - upoutávka
Koupili jsme zoo - upoutávka

Chybička sem, chybička tam

  • Slavnostní otevření zoo se koná 7. července 2010. Když se Benjamin vydává autem shánět nový dům a probírá se papíry s nabídkami nemovitostí, všechny jsou datované 3. ledna 2011.
  • Rosie připravuje sendviče a uloží je do plastových pytlíků. V bezprostředně následujícím záběru prázdné pytlíky popisuje fixem, zatímco sendviče jsou položené na kuchyňské desce.
  • Když Rosie pozoruje líhnutí pávů, ve skutečnosti se dívá na vajíčka kuřátek.

Podívejte se na rodinný film Koupili jsme zoo v  sobotu ve 20.00 na Prima MAX. 

reklama

reklama