Doly krále Šalamouna: Stárnoucí dobrodruh vedle vycházející hvězdy. Poznáte ji?

Dobrodružná komedie inspirovaná známými romány Sira Henryho Haggarda, jehož hlavní hrdina Allan byl pro zajímavost předobrazem i Indiana Jonese. Pohodová podívaná je věrná svému žánru, místy lehce absurdní a hodně zábavná, naivní i romantická.
Záběry z filmu Doly krále Šalamouna
Záběry z filmu Doly krále Šalamouna
Cannon Group

reklama

V pátek od 20.00 na Prima MAX se odehraje velké dobrodružství. Allan Quantermain (Richard Chamberlain) je velký dobrodruh a známý lovec safari. Uprostřed panenské přírody afrického kontinentu strávil dlouhé roky vzrušujícího života, ale po zradě přítele, námezního stopaře Bruce McNabba, se rozhodl Afriku navždy opustit a vrátit se domů do Anglie. Jeho rodiče zde již léta vychovávají jeho syna Harryho a Allan po svém návratu na rodný ostrov zatouží získat syna zpět do péče.

Doly krále Šalamouna - upoutávka
Doly krále Šalamouna - upoutávka

Jenže osud mu do cesty postaví možná poslední záminku k tomu, aby se na černý kontinent ještě jednou vrátil, a Allan se jí rozhodne využít. Kontaktuje ho totiž krásná Jesse Huston (Sharon Stone), která má jediný cíl: osvobodit svého otce, profesora oxfordské univerzity, kterého zajal domorodý kmen.

Záběry z filmu Doly krále Šalamouna
Autor: Cannon Group Záběry z filmu Doly krále Šalamouna

Výměnou za profesorův život požadují domorodci mapu, kterou otec své dceři těsně před uvězněním stihl poslat. Vzácný svitek totiž obsahuje cestu k legendárnímu pokladu plnému diamantů, zlata a smaragdů, jenž představuje nepředstavitelné bohatství.

Domorodí Afričané nejsou ovšem jediní, kdo po pokladu opředeném legendami touží. V hledáčku ho má také skupinka Rusů vedená zrádným McNabbem, kterého navíc žene touha po osobní pomstě. 

Záběry z filmu Doly krále Šalamouna
Autor: Cannon Group Záběry z filmu Doly krále Šalamouna

Možná jste o filmu Doly krále Šalamouna netušili, že…

  • Sharon Stone bylo v době natáčení 27 let a na svou asi nejslavnější roli ve snímku Základní instinkt si musela počkat ještě dlouhých sedm let. Doly krále Šalamouna patřily k jednomu z jejích prvních snímků. 
  • Pokud vám hlavní postava snímku lehce připomíná Indiana Jonese, uhodili jste hřebík přesně na hlavičku. Postava Allana Quantermaina totiž pochází z literární série Sira Henryho Ridera Haggarda, přičemž stejnojmenný román – Doly krále Šalamouna – byl první knihou této série. Literárním předobrazem slavného Indiany Jonese pak nebyl nikdo jiný než samotný Allan Quantermain.

Dobrodružný film Doly krále Šalamouna uvidíte v pátek od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama