Dokonalý svět: V čem je spojení Clinta Eastwooda a Kevina Costnera osudové?

Žijící legendy Clint Eastwood a Kevin Costner se potkaly před kamerou v tomto oduševnělém dramatu o vině a trestu. První jmenovaný dokonce Dokonalý svět režíroval, takže o kvalitách snad ani nemůže být pochyb.
Kevin Costner a jeho Dokonalý svět.
Kevin Costner a jeho Dokonalý svět.
Warner Bros.

reklama

Ve středu od 20.00 na Prima MAX uvidíte skvělé, leč přece jen trochu nestandardní drama Dokonalý svět. Není totiž mnoho případů, kdy by se velký Clint Eastwood před kamerou upozadil. Ve většině snímků, které režíroval, si zahrál i hlavní roli a svým charismatem si samozřejmě ukradl plátno sám pro sebe. V roce 1993 však udělal výjimku a objevil se se jen ve vedlejší úloze vyšetřovatele, jenž stíhá hlavního hrdinu. Či snad antihrdinu?

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Dokonalý svět - upoutávka

Uprchlého vězně hraje Kevin Costner, a ten se při vykrádání jednoho domu dostane do nezáviděníhodné situace. Společně se svým kumpánem jsou přistiženi, a tak nezbývá, než vzít malého chlapce jako rukojmího. Postupně se situace začne ještě více vyhrocovat a jindy jednoznačný klaďák Costner naplno ukazuje, že si tentokrát střihl o poznání ambivalentnější figuru. S nevinným chlapcem se každopádně začne sbližovat a probudí v sobě nečekané otcovské sklony. Bude mít pro takové emoce pochopení i tvrďácký vyšetřovatel Eastwood a jeho kolegyně v podání Laury Dern?

Clint Eastwood a Laura Dern v Dokonalém světě.
Autor: Warner Bros. Clint Eastwood a Laura Dern v Dokonalém světě.

Není náhoda, že sám Eastwood tento film označil za jeden ze svých nejoblíbenějších. On i Costner byli počátkem 90. let ve vrcholné formě, vždyť nedlouho předtím oba získali Oscara za režii – Eastwood za Nesmiřitelné, Costner za Tanec s vlky. Po úspěších těchto westernů se tedy toho času uznávaní režiséři potkali i před kamerou, což je dodnes velmi unikátní úkaz. Tím však spojení nekončí – oba hollywoodští matadoři totiž před natáčením tohoto filmu hráli bodyguardy, kteří nedokázali ochránit prezidenta. Konkrétně se jednalo o Eastwoodovo S nasazením života a Costnerova Osobního strážce. To je opravdu hodně náhod provázející velmi funkční spolupráci těchto dvou slavných filmařů

Citlivé drama Dokonalý svět uvidíte ve středu od 20.00 na Prima MAX.

reklama

reklama