Dojemně kouzelné Dítě v pravý čas

Výborně střižené drama se skvělým Benedictem Cumberbatchem, kterému právě podobně civilní role dokonale sednou. Na poměrně jednoduché zápletce dokázal režisér vystavět ucelený psychologický portrét člověka a jeho nejskrytějších emocí, který budete doslova hltat. Ve středu od 20.00 na Prima MAX.
Ucelený psychologický portrét člověka a jeho nejskrytějších emocí budete jen hltat.
Ucelený psychologický portrét člověka a jeho nejskrytějších emocí budete jen hltat.
archiv FTV Prima

reklama

Stephen Lewis (Benedict Cumberbatch) je spisovatel knih pro děti, jež je životem podroben té nejtěžší zkoušce. Při návštěvě supermarketu na chvíli pustí svoji malou čtyřletou dceru z dohledu, aby vzápětí zjistil, že dítě beze stopy zmizelo.

Tragická událost zasáhne celou jeho rodinu. Manželka Julien (Kelly Macdonald) se nedokáže vyrovnat s bolestnou ztrátou dcery, a i když manžela stále miluje, nedokáže mu odpustit. Stephen se ocitá sám a celý jeho dosavadní život, jak ho znal, se začíná rozpadat…

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Dítě v pravý čas - upoutávka


Není to pravda úplně pohodové pokoukání, zvlášť pro rodiče, kteří moc dobře znají ten panický strach, tu agonizující úzkost, která se dostaví, když se jim dítě najednou ztratí. Zrychlený tlukot srdce, stažený žaludek, vše prostupující panika… To vše na vás díky skvělému scénáři, ale hlavně bezchybným hereckým výkonům z obrazovky dýchne a závan to bude hodně realistický.

Tragická událost zasáhne celou jeho rodinu.
Autor: archiv FTV Prima Tragická událost zasáhne celou jeho rodinu.

Konec vám však dovolí zase zvednout hlavu a nadechnout se. Nečekejte žádné přívaly hysterie ani prvoplánové slzy ždímající scény. Tento téměř komorní snímek o rozdílnému způsobu vyrovnávání se se ztrátou dítěte vás svým zvláštním kouzlem přinutí prožívat ho ještě dlouho po jeho skončení. 

Možná jste o filmu Dítě v pravý čas netušili, že…

  • Příběh byl natočen na motivy stejnojmenného románu spisovatele Iana McEwana z roku 1987.
  • Snímek měl premiéru na televizním kanále BBC One v září loňského roku.
  • Scéna v supermarketu byla natočena krátce před začátkem otvírací doby obchodu. Záběry, které následují poté, ve kterých Benedict Cumberbatch vyjde před obchod a hledá dítě venku, byly točeny za normálního provozu a s opravdovými chodci. Nic nebylo filmaři naaranžováno, nic změněno. Na scéně nebyla žádná zvláštní světla, žádná pojízdná kamera, jen jedno filmové policejní auto v pozadí a dva fingovaní policisté.  
Dítě v pravý čas.
Autor: archiv FTV Prima Dítě v pravý čas.

Režie: Julian Farino
Předloha: Ian McEwan (kniha)
Scénář: Stephen Butchard
Hudba: Adrian Johnston
Hrají: Benedict Cumberbatch, Kelly Macdonald, Stephen Campbell Moore, Saskia Reeves, John Hopkins, Anna Madeley, Lucy Liemann, Richard Durden, Elliot Levey
Rok uvedení: 2017

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!